Wydarzenia kulturalne w naszym kraju, których nie można ominąć.
Rozrywka Helena Sosińska - 21-12-2020

Wydarzenia kulturalne w naszym kraju, których nie można ominąć.

Polska to kraj, który może pochwalić się bardzo bogatym dziedzictwem kulturowym. Ponadto warto zauważyć, że oferta interesujących wydarzeń kulturalnych, na które możemy się wybrać w ciągu całego roku kalendarzowego jest tu naprawdę niezwykle szeroka. Polacy mogą brać udział w wielu ciekawych widowiskach muzycznych, koncertach, spektaklach teatralnych, recitalach oraz festiwalach o zróżnicowanym zasięgu i rozmaitym zakresie tematycznym.

Ciekawe wydarzenia kulturalne, w których warto wziąć udział.

Mówiąc o godnych zobaczenia wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w Polsce nie można pominąć kulturalnej stolicy naszego kraju, czyli Krakowa. Kraków to miasto, w którym historia skrywa się niemal za każdym rogiem, to właśnie tu organizowanych jest bardzo wiele interesujących wydarzeń kulturalnych, w których bez wątpienia warto uczestniczyć. Z całą pewnością możemy do nich zaliczyć Targi Bożonarodzeniowe na krakowskim Rynku Głównym. Świątecznym targom towarzyszą imprezy takie jak spotkania opłatkowe, Korowód Kolędniczy czy prezentacja Gmin Małopolski. W Krakowie odbywają się także liczne festiwale takie jak np. Opera Rara, Misteria Paschalia czy Krakowski Festiwal Filmowy. Bardzo popularnym wydarzeniem kulturalnym, które przyciąga do miasta nie tylko turystów z Polskim, ale także gości z całego świata jest również Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, który odbywa się tu corocznie. Oprócz koncertów i widowisk muzycznych na festiwalu organizowane są warsztaty, dyskusje i wykłady dotyczące kultury żydowskiej. Wymieniając ciekawe wydarzenia kulturalne w Krakowie nie sposób pominąć także krakowskiego Orfeomajnun. Ta niezwykła opera o miłości łączącej dwie kultury cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto przy tym zaznaczyć, że opera ta w ramach projektu Orfeomajnum połączona jest z serią atrakcyjnych warsztatów społeczno- artystycznych. Co ciekawe efekty wykonanych przez uczestników prac można oglądać podczas parady przechodzącej przez ulice Krakowa.

Wydarzenia kulturalne w naszym kraju, których nie można ominąć.

Interesujące wydarzenia kulturalne w pozostałych miastach Polski.

W Krakowie w ciągu roku dzieje się naprawdę wiele, nie brakuje imprez okolicznościowych i cyklicznych, ale na terenie pozostałych miast polski również odnajdziemy wydarzenia kulturalne, które są w stanie przykuć uwagę wielu osób. Są to np. Jarmark św. Dominika odbywający się, co roku w Gdańsku, Łódzki Design Festiwal, Katowicki OFF Festiwal czy też obchody dnia św. Marcina w Poznaniu. Jarmark św. Dominika to jedno z największych w Europie wydarzeń kulturalnych rozgrywających się pod gołym niebem. Łódzki Design Festiwal to natomiast bardzo dobre źródło inspiracji dla wszystkich projektantów oraz tych osób, które interesują się wzornictwem, kulturą lub po prostu pracują w zawodach kreatywnych. Katowicki OFF Festiwal to festiwal poświęcony muzyce alternatywnej, dzięki któremu mogą zaistnieć mniej znani artyści. Zaś obchody dnia św. Marcina w Poznaniu to doskonała okazja do skosztowania słynnego rogala świętomarcińskiego. 11 listopada w dniu imienin Marcina zapachem tych smacznych wypieków pachnie, bowiem cały Poznań.