Jak wybrać odpowiednią szkołę językową dla swojego dziecka?
Nauka i edukacja Piotr Tymczak - 22-04-2021

Jak wybrać odpowiednią szkołę językową dla swojego dziecka?

Najczęściej wraz z nadejściem nowego roku szkolnego wiele rodziców staje przed dylematem związanym z wyborem szkoły językowej dla własnego dziecka. Jest to niezwykle istotna decyzja, ponieważ to tam nasze dziecko będzie spędzać znaczną część czasu. Warto więc z rozwagą podejść do tego tematu. Nie należy podejmować decyzji pod wpływem impulsu. Trzeba wziąć pod uwagę kilka znaczących aspektów. O jakich zatem wytycznych mowa?

Opinie i informacje na temat szkoły

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej szkoły językowej  należy sprawdzić jej opinie najlepiej wśród znanych i zaufanych osób. Jeśli postępy w nauce dziecka naszych przyjaciół znacznie się polepszyły jest to doskonały znak, że szkoła, do której ono uczęszcza przynosi realne efekty. Nawet jeśli rodzice skarżą się na program, dużą ilość materiału czy częste powtórki jest to oznaką wysokiego poziomu jaki w danej szkole językowej panuje.

Warto również sprawdzić od kiedy dana szkoła istnieje, w jaki sposób dba o swój rozwój, czy ma na swoim koncie jakieś sukcesy. Posiadanie tych informacji będzie dla rodzica gwarancją, że można danej placówce zaufać i nasze dziecko będzie w niej się dobrze czuło. Znaczenie ma także to, czy dana szkoła jest dedykowana tylko i wyłącznie dorosłym czy dzieciom. Im więcej i różnych grup, tym znacznie trudniej o wysoką jakość usług. Najlepiej wybierać szkoły typowo nastawione na kształcenie językowe dzieci.

Program zajęć i materiały edukacyjne

Szkoła językowa powinna posiadać spójny program nauczania pobudzający do rozwoju młodego człowieka. Warto wiedzieć jak zaplanowano kurs, na który ma chodzić nasze dziecko oraz jak ma wyglądać jego kontynuacja przez kolejne lata. Jedynie jasno doprecyzowany program i widoczna ścieżka rozwoju daje gwarancję na sukces językowy naszej pociechy.

Przed rozpoczęciem kursu koniecznie trzeba zweryfikować jakie materiały edukacyjne dana szkoła oferuje. Jeśli, w którejś szkole widoczne jest zbyt frywolne podejście do tej kwestii może to być sygnałem na to, że nie posiadają pomysłu na naukę grupy, do której ma uczęszczać nasze dziecko.

Jak wybrać odpowiednią szkołę językową dla swojego dziecka?

Częstotliwość i czas trwania zajęć

Dwie lekcje tygodniowo to optymalna ilość, pozwalająca na to by nasze dziecko mogło rozwinąć własne umiejętności językowe. Trzeba dowiedzieć się jaki jest czas trwania danej lekcji. Jest to uzależnione wiekiem dziecka, jednakże 45 minut to taka standardowa długość, która wpływa na efektywność przeprowadzonych zajęć. Im dłuższe zajęcia tym lepsze.

Mr Brown - najlepsza szkoła językowa kraków

W kategorii najlepsza szkoła językowa kraków z pewnością przoduje szkoła języków obcych Mr Brown.  Szkoła ta jest Akredytowanym Centrum metody Teddy Eddie, czyli nauczania języka anielskiego dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Zajęcia tutaj prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu nauczyciel ma więcej czasu, by poświęcić uwagę każdemu dziecku. Szkoła zatrudnia wykwalifikowanych lektorów, posiadających wiedzę na temat najnowszych metod nauczania oraz niebywałe doświadczenie w swoim zawodzie.