Aplikacje do rysowania, które warto wypróbować
Rozrywka Patrycja Dziadosz - 09-08-2021

Aplikacje do rysowania, które warto wypróbować

Talent do rysowania jest niewątpliwie pięknym darem, a rozwój w tym kierunku wymaga dużo czasu, cierpliwości i nakładów pieniężnych. Akcesoria do rysowania są dość drogie, taka inwestycja czasami przerasta możliwości ludzi z tego rodzaju pasją. Istnieje sposób, dzięki któremu możliwe jest ograniczenie ponoszonych kosztów – jest to postawienie na którąś aplikację do rysowania na iPada.

Aplikacje do rysowania, które warto wypróbować

Która aplikacja do rysowania jest najlepszym wyborem?

Aplikacje znacząco ułatwiają życie każdego człowieka, dają wiele możliwości – na przykład naukę języków, rozwój pasji muzycznych, zapoznanie się z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej. Jedną z propozycji jest aplikacja do rysowania, która daje możliwie najwięcej narzędzi i pozwala na tworzenie prawdziwych dzieł sztuki. Adobe Photoshop Sketch z całą pewnością powinna zostać zainstalowana na iPAdzie osoby uzdolnionej plastycznie, ma się wrażenie, że rysunki wykonywane są na tradycyjnej kartce papieru. Na uwagę zasługują głównie efekty malarskie, do których można zastosować akwarele. Ciekawą opcją jest możliwość przesłania finalnego dzieła do znającej się na sztuce osoby – ocena efektu może pomóc aspirującego artysty. Kolejną propozycją godną przetestowania jest Procreate, aplikacja do rysowania, którą dedykuje się dla iPhone’a. Ma wiele narzędzi – pastele, ołówki, pędzle, eksport powstałych obrazów do formatów PDF i PDS. Osoby, które lubią tworzyć komiksy powinny zdecydować się na pobranie aplikacji Comic Draw, wśród możliwości znajduje się dodawanie dymków z tekstami, które są przecież podstawą tej formy sztuki. Ta aplikacja do rysowania może być zainstalowana na iPadzie i iPhonie, a do wyboru pozostaje 34 pędzli i ponad 100 rodzajów czcionek.

Narzędzia dostępne w aplikacjach do rysowania

Jeżeli początkujący artysta chce stworzyć swoje dzieło sztuki może użyć do tego celu Adobe Illustrator Draw, a co ciekawe nie ma problemu rysowania podczas ruchu. Wśród funkcji, poza oczywistymi narzędziami znajdują się biblioteka kształtów, lupa, cienie, gradienty i wiele innych efektów kolorystyczno-świetlnych. Największą konkurencją dla aplikacji Procreator jest Art studio pro – mają podobne funkcje, różnice występują w zakresie kolorystyki i poszczególnych narzędzi. Użytkownik może na przykład sortować utworzone dokumenty, czy wybrać widok lustrzany. Do świata magii i kolorów przenosi twórcę aplikacja do rysowania Paper WeTransfer – tworzenie notatek, diagramów, adnotacji uatrakcyjnia wybór tego rozwiązania. Osobom początkującym natomiast dedykowana jest Linea Sketch – przypomina trochę Painta, ale w nieco bardziej zaawansowanej wersji. Doświadczeni twórcy wybierają natomiast Affinity Designer, sprawdza się przy pracy z grafiką wektorową. Stosują ją najczęściej pracownicy działu marketingu. Jeszcze trudniejszą aplikacją od poprzedniej jest Autodesk SketchBook, wadą jest z pewnością dość duży koszt wykupienia pełnej wersji. Ostatnią propozycją dla artystów jest aplikacja ArtRage, dzięki której praca nad detalami jest możliwa, a sam efekt końcowy przypomina zdjęcie wykonane profesjonalnym sprzętem.