Gdzie udać się na kolację walentynkową w Krakowie?
Kraków Magda - 22-10-2020

Gdzie udać się na kolację walentynkową w Krakowie?

Walentynki są czasem, w którym wyjątkowo podchodzi się do uczucia jakim jest miłość między dwojgiem osób. W ten dzień warto przypomnieć sobie o tym uczuciu i nieco je po celebrować. Doskonałym sposobem na to jest wspólne spędzenie czasu, np. poprzez wyjście na romantyczną kolację walentynkową. Gdzie zatem w Krakowie można udać się z drugą połówką na ten wyjątkowy wieczór? Oto kilka restauracji idealnych na tę okazję.

Romantyczna kolacja w Miodovej

Jest to restauracja mieszcząca się na Kazimierzu, a dokładnie na ulicy Szerokiej 3. Często spotkać ją można na liście knajpek wartych odwiedzenia w Krakowie. Wyróżnia ją nowoczesne wnętrze, otwarta kuchnia. Mimo specjalnej oferty Walentynkowej warto wybrać z karty dania, które z pewnością mogą przypaść do gustu naszym gustom smakowym. Dużą furorę robi biała zupa chrzanowa oraz wino, które kosztować może nawet po kilkaset złotych za jedną butelkę. To miejsce dla osób, które lubią zjeść coś wyrafinowanego i cenią sobie polską kuchnię ale z wyraźnie nowoczesnym wydaniu. Ceny w tej restauracji są dość wysokie.

Gdzie udać się na kolację walentynkową w Krakowie?

Z wizytą w Trattoria Rialto

W Pasażu Ruczaju przy Raciborskiej 17 znajduje się restauracja Trattoria Rialto. To knajpa serwująca niezwykle smakowite dania w optymalnych porcjach. Co do wystroju ciężko się czepiać, gdyż został on dostosowany do standardów jakie występują w centrach handlowych. Dzięki otwartej kuchni atmosfera w restauracji jest bardzo przyjazna gościom, podobnie jak ceny serwowanych potraw. Miejsce to słynie ze swych obłędnych deserów, do których z pewnością można zaliczyć tiramisu czy panna cottę.

La Campana Trattoria przy Kanoniczej 7

To knajpa z włoską kuchnią, która słynie z włoskich serów i wędlin. Choć sery w samym smaku nie są zbyt zachęcające. Ceny są dość wysokie w porównaniu do jakości dań. Do minusów tego miejsca można zaliczyć ulokowanie toalety, która znajduje się na zewnątrz restauracji.

Zdecydowanie lepiej wybrać się do Jeff’s, który znajduje się w Galerii Kazimierz lub do podkrakowskich Krzyszkowic do restauracji Krakowiacy i Górale.