Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?
Rozrywka Helena Sosińska - 11-08-2020

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?

Jeśli dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę ze skokami spadochronowymi, prawdopodobnie masz wiele pytań. Być może słyszałeś już o skokach w tandemie, ale zastanawiasz się, na czym dokładnie polegają. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Jak działa spadochron?

Wielu początkujących skoczków jest zdenerwowanych. Boją się zaufać swojemu instruktorowi. Skoki spadochronowe mogą wydawać się przerażające, ale często onieśmielają tylko tych, którzy nie do końca wiedzą, czego mogą się spodziewać. Sprawdź, jak działa spadochron. Dzięki temu łatwiej opanujesz lęk.

Spadochron jest bezpiecznie przechowywany w plecaku przymocowanym do uprzęży. Ma kształt prostokąta, w przeciwieństwie do tradycyjnych okrągłych modeli. W ten sposób zwiększa bezpieczeństwo skoczków i pozwala lepiej kontrolować ruch. Rozciąga się, tworząc baldachim złożony z połączonych sekcji lub komórek. Wspomniane komórki są otwarte z przodu, a po zwolnieniu linki sterowniczej wciągają powietrze. W ten sposób rozszerzają się, tworząc skrzydło. 

Nie musisz się martwić, że spadochron się nie otworzy. Skaczesz nie z jednym, ale dwoma spadochronami. Pakuje je certyfikowany specjalista. Każdy system spadochronowy wyposażony jest w dodatkowy model, starannie schowany w górnej części plecaka. Ta zapasowa czasza, podobnie jak spadochron główny, działa jako środek zapobiegawczy. 

Czy spadochron otworzy się automatycznie?

Większość skoczków rozkłada spadochrony ręcznie. Warto jednak pamiętać, że każdy system jest wyposażony w poręczne urządzenie, zwane automatycznym urządzeniem aktywującym. Jeśli Twój instruktor nie będzie w stanie rozłożyć spadochronu, a Ty zapomnisz wszystkiego, czego nauczyłeś się na zajęciach przed skokiem (choć to mało prawdopodobne), wspomniane urządzenie zacznie kontrolować wysokość i tempo opadania. Bezpiecznie sprowadzi Cię na ziemię. 

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie? 

Jak działają linki spadochronowe?

Spadochron przymocowany jest do skoczka mocnymi linkami spadochronowymi. Zawierają uchwyty, które pomagają poruszać się w powietrzu. Jeśli pociągniesz linki w prawo, skierujesz spadochron w tym samym kierunku. Ciągnąć je w lewo, poprowadzisz spadochron w tę samą stronę. Jeżeli pociągniesz obie linki w tym samym czasie, spowolnisz opadanie. 

Spadochron zapewnia delikatne lądowanie. Twój instruktor tandemowy będzie dokładnie wiedział, jak go pochylić, by zachęcić go do powolnego i bezpiecznego lądowania. Wybierz ośrodek, który zatrudnia doświadczonych ekspertów. Możesz mieć wtedy pewność, że wykonali tysiące bezpiecznych lądowań. 

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie? 

Dlaczego warto skoczyć ze spadochronem?

Najważniejszym powodem, dla którego wiele osób postanawia skoczyć ze spadochronem, jest pokonanie strachu. Niezależnie od tego, czy boisz się wysokości, czy śmierci, nie ma lepszego sensu na zmierzenie się z koszmarami niż pokonanie swoich ograniczeń. Warto więc umówić się na skok ze spadochronem w Krakowie

Staniesz się bardziej pewny siebie. Chętniej podejdziesz do nowych wyzwań zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Pamiętaj, że za Twoje bezpieczeństwo odpowiada doświadczony instruktor. Możesz spokojnie mu zaufać.