Szukasz szkoły tańca w Krakowie? Ucz się od najlepszych!
Kraków Helena Sosińska - 30-01-2020

Szukasz szkoły tańca w Krakowie? Ucz się od najlepszych!

Na naukę tańca nigdy nie jest za późno. Dlatego, jeśli uwielbiasz patrzeć, jak inni tańczą, ale o sobie myślisz, że się do tego nie nadajesz. To wiedz, że się mylisz! A może tańczysz, ale ostatnio nie masz za bardzo gdzie i z kim albo chcesz poznać nowe kroki i układy? Szkoły tańca są doskonałym miejscem, gdzie można się nie tylko uczyć, ale można po prostu tańczyć i rozkoszować się tańcem w gronie prawdziwych pasjonatów.

Nie ma chyba drugiej takiej aktywności fizycznej, która dawałaby nam równie dużą swobodę w wyrażaniu siebie, jak robi to taniec. Z jednej strony mamy style taneczne z ustaloną choreografią i układami, z drugiej mamy szereg różnych stylów, w których sami ustalamy reguły, figury, rytm i tempo. Możemy tańczyć to wszystko. A razem z tańcem, ćwiczyć swoje ciało, poprawiać koordynację ruchową, niwelować stres i na te kilka godzin w tygodniu zamieniać się w małe fabryki roztańczonych endorfin – co napełni nas olbrzymim zapasem radości.

Szkoły tańca w Krakowie – dla początkujących i zaawansowanych

W Krakowie istnieje wiele szkół tańca, ale jedną z tych wyjątkowych, zwłaszcza dla osób początkujących, jest Skalski Dance. Na samym początku, pomimo olbrzymiej chęci zapisania się na kurs tańca, wiele osób się waha. Wynika to najzwyczajniej z tego, że się wstydzą. A wstyd ten niestety bardzo często ma korzenie w przeszłości.

Taniec tak naprawdę jest lub był obecny w życiu każdego z nas. Nasza kultura opiera się na tańcu. W przedszkolu, szkole, na imprezach rodzinnych i towarzyskich motyw tańca przewija się cały czas. I niestety wystarczy, że choć raz ktoś w przeszłości zakpił z naszych umiejętności tanecznych i zablokował nas na dobre. Kodując w naszej głowie, że mamy dwie lewe nogi i nic z tańczenia nie będzie.

I tak w życiu nie jednej osoby rozpoczęła się era podpieracza ścian, stróża klubowych stolików i tańcofoba. A wcale nie musi tak być. Bo tańczyć każdy może, nasze ciała doskonale sobie z tańcem poradzą, ale potrzeba do tego trochę chęci, odpowiednich wskazówek i praktyki. I od tego właśnie są kursy tańca. Co najważniejsze, przy dobry nauczycielu nauka tańca jest przyjemnością i zabawą, z której nie warto rezygnować!

Szukasz szkoły tańca w Krakowie? Ucz się od najlepszych!

Najlepsze szkoły tańca kraków - Skalski Dance

Ucz się tańczyć w parze i solo

Szkoła tańca w Krakowie Skalski Dance to miejsce, w którym zarówno miłośnicy tańca, chcący poznać nowe style i po prostu potańczyć z innymi, jak i osoby początkujące, czują się w pełni bezpiecznie. Wspaniała atmosfera pozwala wyzwolić swojego wewnętrznego tancerza. Każde zajęcia taneczne to nie tylko nauka i powtarzanie choreografii, to także świetna zabawa i możliwość poznania nowych osób, z którymi łączy nas taneczna pasja.

Kursanci mają do wyboru zajęcia w parach lub solo, z tańca towarzyskiego, użytkowego, baletu, Hip-hopu, West Coast Swingu i wielu innych. Oprócz tego szkoła Skalski Dance oferuje lekcje indywidualne oraz tańce dla Młodej Pary. Ciekawym sposobem integracji i wspólnego tańca są wieczory taneczne, organizowane przeważnie w piątki wieczorem.