Turystyka krajowa - co warto zobaczyć w Małopolsce i jak to rozplanować?
Kraków Piotr Tymczak - 22-02-2021

Turystyka krajowa - co warto zobaczyć w Małopolsce i jak to rozplanować?

Jeżeli w pandemicznej rzeczywistości można dopatrywać się jakichkolwiek plusów, to zdecydowanie będzie to fakt, że Polacy, napotkawszy na trudności w spędzeniu wakacji za granicą, zaczęli dostrzegać jak wiele do zaoferowania pod względem turystycznym, ma ich własny kraj. Jednym z regionów który może dostarczyć wielu atrakcji, bez wątpienia jest Małopolska. Piękny Kraków o bogatej historii, bliskość gór, możliwość zobaczenia ciekawych miejsc czy odpoczynku na łonie natury, potrafią zachwycić. Wystarczy za bazę wypadową mieć hotel pod Krakowem i móc poświęcić kilka dni na zobaczenie perełek tego regionu. 

Co warto zobaczyć w Małopolsce?

Małopolska to bardzo szczególny fragment Polski. Są tu góry, obfitujący w zabytki Kraków… a nawet pustynia! Niektórzy są zdania, że brakuje jedynie morza, ale okolica obfituje w tak piękne tereny i jeziora, tak, że nie jest to wielki mankament.  Ta różnorodność sprawia, że zwiedzając ten region z pewnością nie będziesz się nudzić. Można wybrać się na szlak turystyczny prowadzący przez Pustynię Błędowską(największą pustynię w Polsce) bądź udać się na spływ tratwą po Dunajcu. Taki spływ to prawdziwa uczta dla oka - w  jego trakcie można podziwiać Pieniny, w akompaniamencie wciągających opowieści snutych przez flisaków. 

Jeżeli o pięknych widokach mowa, to koniecznie odwiedź ścieżkę w koronach drzew, która czeka na turystów w Krynicy Zdroju. Co istotne, ścieżka ta jest dostosowana do rodzin z dziećmi, ludzi starszych i osób z niepełnosprawnościami, więc jak najbardziej można tam się wybrać całą rodziną.

Z kolei, jeżeli pociąga Cię tajemniczy klimat, z pewnością spodoba Ci się Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Podobno jego mieszkańcy, dawno temu zostali zamienieni w skały…

Kopalnie soli w Wieliczce i w Bochni przyciągają wielu turystów, oferując im spotkanie z historią. 

Potrzebujesz relaksu po dniu pełnym wrażeń? Idealny do tego będzie ogród zmysłów w Muszynie. Ten ogród sensoryczny będzie idealnym miejscem aby się wyciszyć i odpocząć. 

Ciekawych miejsc jest o wiele więcej! 

Turystyka krajowa - co warto zobaczyć w Małopolsce i jak to rozplanować?

Zwiedzanie Małopolski - jak to zaplanować?

Masz mało czasu(np. tylko weekend), a chcesz jak najwięcej zobaczyć? W  takim razie warto wcześniej ustalić listę atrakcji które koniecznie chce się zobaczyć i pobawić się w logistyka, tak aby efektywnie ułożyć plan podróży. Najdalej położoną atrakcję można odwiedzić najpierw, a później  odwiedzać kolejne, coraz bliżej mając miejsce noclegowe, gdzie czeka przysłowiowy wikt i opierunek, jak również komfortowy pokój. 

Dobrze, aby miejsce na nocleg znajdowało się stosunkowo blisko miejsc które chcesz odwiedzić oraz aby był z niego(i do niego) dobry dojazd.  Kraków jest pięknym miastem, niemniej słynie z korków. Jest również dosyć drogi. Co więcej, wiele osób nie chce mieć dłuższej styczności ze smogiem, dlatego coraz więcej turystów , planując zwiedzanie Małopolski decyduje się na przytulny hotel pod Krakowem. Lokalizacja jest przyjazna, ruch samochodowy płynny, ceny bardziej przystępne, a powietrze zdecydowanie lepszej jakości.