Gdzie wyjechać na Święta Bożego Narodzenia?
Podróże Lidia Koziołek - 16-12-2020

Gdzie wyjechać na Święta Bożego Narodzenia?

Mimo, iż nic nie przyćmi magii świąt spędzanej w gronie najbliższych to coraz więcej osób decyduje się na spędzenie Bożego Narodzenia poza domem. Na świecie znajduje się wiele miejsc, w których również można odczuć świąteczny klimat, smakując niezwykle aromatyczne dania, nieco inne od tych spożywanych co roku przy świątecznym stole. Gdzie zatem warto wyjechać na święta?

Laponia – Finlandia

To miejsce, które najbardziej kojarzy się wszystkim z okresem Bożonarodzeniowym, gdyż zamieszkiwane jest przez uwielbianego św. Mikołaja. Będąc w Laponii obowiązkowo każdy musi zatrzymać się w wiosce Mikołaja. To okazja także do doświadczenia zorzy polarnej oraz spędzenia nocy w igloo. Doskonała destynacja świąteczna zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Madera – Portugalia

Jeśli pragniecie spędzić święta w nieco cieplejszych temperaturach warto rozważyć wyjazd na Maderę.  W grudniu trzeba przygotować się na temperatury w granicach 18 stopni. Jeśli ktoś jest miłośnikiem wiosennej pogody z pewnością będzie usatysfakcjonowany tą lokacją. W okresie świąt organizowanych jest kilka wydarzeń kulturalnych, artystycznych i religijnych. Będąc na Maderze nie można przegapić pokazu fajerwerków, Mszy Koguta (odpowiednik polskiej pasterki) oraz portugalskich szopek. Na stołach świątecznych w Portugalii występuje ośmiornica, dorsz, kapusta galicyjska oraz cała masa łakoci. Jednym słowem prawie jak w Polsce.

Gdzie wyjechać na Święta Bożego Narodzenia?

Walencja – Hiszpania

Wiosenną aurę spotkać można w grudniu w Walencji, gdzie średnia temperatura waha się w granicach 10 stopni. To miasto doskonale wiąże tradycję z nowoczesnością. Opłaca się zobaczyć piękne świąteczne dekoracje w Plaza Ayuntamiento czy odwiedzić lodowisko w centrum handlowym Aqua. Rodzinom z dziećmi poleca się zajrzeć do zaczarowanego świata Gran Circo.

Sydney – Australia

Miłośnicy gorącej pogody powinni wybrać się do Sydney, gdyż w Boże Narodzenie panuje tam lato. W poczuciu świątecznego klimatu pozwoli wizyta na białej plaży „Bondi”. Całe Sydney jest oświetlone w klimatyczne światła, szczególnie widoczne to jest na George Street oraz Pitt Street Mall.