Sushi – idealny pomysł na zdrowy i pożywny lunch w domu
Kraków Helena Sosińska - 24-04-2020

Sushi – idealny pomysł na zdrowy i pożywny lunch w domu

Sushi to jedno z najpopularniejszych egzotycznych dań w naszym kraju. Sięgają po niego zarówno młodzi, jak i starsi, a nie brakuje także dzieci, które doceniają jego atrakcyjny i kolorowy wygląd oraz unikalny, delikatny smak. W obecnej sytuacji zjedzenie sushi w krakowskiej restauracji nie wchodzi co prawda w grę, jednak z powodzeniem możemy zamówić swoje ulubione przysmaki prosto do domu korzystając z usługi sushi lunch kraków.

Dlaczego warto regularnie sięgać po sushi?

Sushi jest tradycyjnym, japońskim daniem, które święci prawdziwe triumfy na całym świecie. Współcześni smakosze doceniają je przede wszystkim za oryginalność, gdyż w naszej polskiej kuchni próżno szukać podobnej potrawy. Sushi jest ponadto daniem bardzo zdrowym, pożywnym i niskokalorycznym, przez co możemy po nie sięgać tak często, jak tylko mamy ochotę. Tradycyjna potrawa składa się z przygotowanego w specjalny sposób ryżu zaprawionego cukrem i octem ryżowym oraz zdrowych dodatków – surowych ryb, owoców morza, warzyw oraz prasowanych alg morskich. Dopełnieniem jego smaku jest natomiast ostry, zielony chrzan wasabi, sos sojowy oraz cienkie plasterki imbiru, które spożywa się między poszczególnymi rodzajami sushi.

Tradycyjnie sushi je się palcami lub drewnianymi pałeczkami. Do popicia najlepiej sprawdza się natomiast zielona herbata. Sushi występuje w różnych odmianach, co pozwala każdemu jego miłośnikowi znaleźć coś dla siebie. Do najpopularniejszych należą nigiri, na które składa się ryż formowany w owalne paluszki oraz kawałki surowej ryby, owoców morza lub japońskiego omletu. Między ryż a rybę często dodaje się także odrobinę chrzanu wasabi. Innym, chętnie wybieranym w Polsce rodzajem sushi są maki. Są to zwijane wałeczki ryżu owinięte algami krojone przed podaniem na mniejsze fragmenty, w których wnętrzu kryją się kawałki owoców morza, warzyw lub ryb.

Sushi – idealny pomysł na zdrowy i pożywny lunch w domu

Usługa sushi lunch kraków, czyli jak zamówić zestaw sushi prosto do domu?

Sushi to danie, które idealnie sprawdzi się na każdą okazję. Jest szczególnie wartą uwagi propozycją na lunch, gdyż jest lekkie, pożywne oraz zdrowe. Zjedzenie takiego posiłku pozwoli zaspokoić uczucie głodu pojawiające się zwykle w godzinach około południowych oraz dostarczy porządnej dawki energii, która pozwoli wytrwać w pełni sił do obiadu. Możliwość dostosowania rodzajów sushi do własnych preferencji i upodobań poprzez wybór gotowego zestawu zawierającego ulubione składniki to z kolei gwarancja satysfakcji oraz smacznego posiłku.

Usługa sushi lunch kraków oferowana przez Haiku Sushi jest skierowana do wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic, którzy w obecnej sytuacji nie chcą rezygnować ze swojego ulubionego przysmaku. Zamówienie na wybrany zestaw sushi można w prosty i wygodny sposób złożyć i opłacić przez internet, a gotowe danie bezpiecznie odebrać spod drzwi o określonej godzinie. Sushi jest przygotowywane przez doświadczonych mistrzów, którzy dbają o zachowanie zasad higieny. Zestawy są realizowane na zamówienie, co gwarantuje świeżość poszczególnych składników oraz pozwala w pełni cieszyć się smakiem oryginalnego japońskiego sushi w domowym zaciszu.