Czym są kulki gejszy?
Zdrowie Helena Sosińska - 23-11-2019

Czym są kulki gejszy?

Kulka gejszy to przedmiot, który w pozytywy sposób wpływa na mięśnie dna miednicy. Obecnie w społeczeństwie można zaobserwować rosnącą świadomość wielu osób na temat wpływu kulek waginalnych służących do ćwiczenia mięśni Kegla na zdrowie intymne kobiet. Jednak jest to jeszcze temat, wśród którego pojawia się wiele pytań i niedopowiedzeń. Aby mieć odpowiednią wiedzę na temat kulek gejszy warto zapoznać się z podstawowymi pojęciami związanymi z ich działaniem.

Podstawowe pojęcia związane z kulkami gejszy

Kulka gejszy to kulka waginalna o prostym i skutecznym działaniu używana przez kobiety na całym świecie. Swoją nazwę kulki zawdzięczają japońskim gejszom, które to, jako pierwsze zaczęły je stosować już w IV wieku. Inna często spotykaną nazwą tego przedmiotu jest kulka kegla, używa się jej, ponieważ mięsień dna miednicy nazwany jest potocznie mięśniem Kegla. Jest to mięśni łonowo- guziczny odpowiadający przede wszystkim za podtrzymywanie i kontrolę dna miednicy oraz pęcherza. Ma on również wpływ na doznania erotyczne. Kulka gejszy służy do wzmacniania mięśni Kegla a tym samym przyczynia się do zapobiegania wstydliwym dla wielu kobiet problemom związanym z nietrzymaniem moczu. Kulka gejszy pomaga uniknąć wypadania macicy, ma również pozytywny wpływ na przebieg porodu oraz dojście do formy po ciąży. Dodatkowo sprawia, że kobieta może mocniej odczuwać orgazm, ponieważ ćwiczenie mięśni kegla wzmaga doznania intymne.

Pytania i niejasności związane z kulkami gejszy.

                Niektóre kobiet posiadają obawy, co do samego sposobu używania kulek gejszy, martwią się np. o to czy taka kulka może wypaść w trakcie noszenia, czy stosować ją podczas okresu, lub czy ma ona wpływ na sposób poruszania się? Jeżeli kulka gejszy zostanie zaaplikowana w prawidłowy sposób to nie ma prawa wypaść w trakcie noszenia. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar, na początek zalecane są kulki o większej średnicy, a przy systematycznym ćwiczeniu mięśni Kegla w miarę upływu czasu można zacząć stosować te mniejsze. Niezalecane jest stosowanie kulek waginalnych w trakcie miesiączki, nie należy ich używać także w trakcie trwania infekcji intymnych, w czasie ciąży i połogu. Kulka gejszy nie wpływa w żaden sposób na sposób poruszania się kobiety. W trakcie ich noszenia można wykonywać codzienne obowiązki domowe i zawodowe, i nikt z otoczenie się nie zorientuje, że kobieta ma je w sobie.  Kulki gejszy to przede wszystkim dyskrecja i komfort stosowania, ponieważ mięśnie pochwy charakteryzują się dużą elastycznością i doskonale dopasowują się do kulek. Często pojawiającym się pytaniem jest również to czy kulki gejszy mogą być stosowane przez dziewice? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ błona dziewicza może u każdej kobiety wyglądać w inny sposób. Zdarza się tak, że błona dziewicza zasłania niemal całe wejście do pochwy, wówczas kulka gejszy mogłaby ją uszkodzić, czasami jednak jest to tylko niewielki nabłonek, który w niczym nie przeszkadza, dlatego najlepiej tę kwestie skonsultować z ginekologiem.

Czym są kulki gejszy?