Wiercenie w betonie metodą diamentową.
Kraków Helena Sosińska - 26-01-2020

Wiercenie w betonie metodą diamentową.

W Krakowie oraz wielu innych polskich miastach najpopularniejszą metodą wiercenia w betonie jest metoda diamentowa. Do tego rodzaju prac używa się specjalistycznych maszyn takich jak np. wiertnice diamentowe.

Wiercenie w betonie przy wykorzystaniu metody diamentowej.

Beton to jeden z najtrwalszych materiałów budowlanych, dlatego do przewiertów w betonie warto zastosować najnowszą i najszybszą metodę, jaką jest bez wątpienia technika diamentowa. W Krakowie wiele firm budowlanych posiada w swoje ofercie tego rodzaju usługi. Krakowskie firmy proponują zarówno wiercenie w betonie zwykłym, jak i w betonie zbrojeniowym (żelbetonie i żelbecie). Szeroki wachlarz rozmiarów i średnic wiertnic diamentowych umożliwia precyzyjne wycięcie otworów na wymiar według życzenia klientów. W dzisiejszych czasach przy wykorzystaniu metody diamentowej można wykonać nawet najbardziej nietypowe i wyszukane prace. Dzięki temu, że niektóre z maszyn są naprawdę niewielkich rozmiarów, firmy są wstanie realizować zlecenia nawet w niedużych pomieszczeniach oraz w miejscach trudno dostępnych.

Wiercenie w betonie metodą diamentową.

Dlaczego warto zdecydować się na wiercenie w betonie przy wykorzystaniu metody diamentowej?

Metoda diamentowa w przeciwieństwie do metod tradycyjnych minimalizuje poziom hałasu. Nie powoduje także drgań, które mogłyby mieć negatywny wpływ na konstrukcję obiektu. Zastosowanie techniki diamentowej przy wierceniu w betonie gwarantuje dużą oszczędność czasu i pieniędzy. Odwierty można wykonać zarówno na sucho, jak i na mokro. Diament umożliwia wykonanie naprawdę precyzyjnych cięć oraz wywiercenie otworów pod dowolnym kątem. Wykonane w ten sposób otwory charakteryzują się przede wszystkim równą powierzchnią.

Dokonywanie przewiertów przy wykorzystaniu metod tradycyjnych wiąże się z wytwarzaniem uciążliwego pyłu, natomiast metoda diamentowa eliminuje zapylenia. Dodatkowo warto zaznaczyć, że przy wykorzystaniu techniki diamentowej można dokonać przewiertów niemal w każdym materiale oraz pracować nawet w bardzo trudnych warunkach.