Jak wybrać idealną suknię wieczorową?
Rozrywka Helena Sosińska - 14-12-2019

Jak wybrać idealną suknię wieczorową?

Suknia wieczorowa z założenia zakładana jest tylko na wyjątkowe okazje. Stąd też jej wybór należy dobrze przemyśleć. Warto wcześniej zastanowić się, jaka sukienka będzie do danego wydarzenia odpowiednia oraz jaki model podkreśli atuty sylwetki, maskując jej ewentualne niedoskonałości. Na co trzeba w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę?

Suknia wieczorowa a figura

Tak naprawdę każda kobieta, niezależnie od posiadanej sylwetki, może w sukni wieczorowej prezentować się efektownie. Trzeba jedynie wybrać model odpowiedni do swojej sylwetki. Panie o figurze gruszki powinny postawić na wyeksponowane ramiona. Rozwiązaniem są tutaj suknie bez ramiączek czy posiadające jedynie cienkie paski. W ten sposób można skutecznie odwrócić uwagę od szerszych bioder. Posiadaczki figury klepsydry dobrze prezentują się zawsze w sukienkach, które podkreślają wcięcie w talii, np. za pomocą modeli z paskiem i mogą sobie pozwolić na suknie przylegające do ciała. Kobiety o figurze jabłka powinny natomiast postawić na suknie wykonane z bardziej lejących się tkanin. Sprawdzają się tutaj modele kopertowe, które ładnie podkreślają biust. Wiele sukienek tego typu jest w stanie skutecznie zamaskować nadmiarowe kilogramy.

Krótka czy długa suknia wieczorowa?

Suknia wieczorowa powinna być długa czy może jednak lepiej zdecydować się na model krótszy? Zdecydowanie suknie długie, lejące się i sięgające ziemi są nie tylko modne, ale i niezwykle eleganckie. Często nie sposób przejść obok nich obojętnie. Sprawdzają się doskonale podczas różnego rodzaju balów. Taką suknię założyć można z powodzeniem jednak również np. na studniówkę. Sukienki krótsze są oczywiście bardziej uniwersalne. Oczywiście nie mogą być one zbyt krótkie, wyzywające, aby móc je uznać za eleganckie. Od jakiegoś czasu sporą popularnością cieszą się modele rozkloszowane w kształcie litery A.

Jak wybrać idealną suknię wieczorową?

Suknia wieczorowa a okazja

Na samym początku trzeba zastanowić się nad tym, na jaką okazję suknia wieczorowa jest w ogóle potrzebna. Klasyczne modele są długie i bardzo eleganckie. Widać je często na czerwonych dywanach. W praktyce, takie suknie sprawdzają się podczas oficjalnych przyjęć i balów. Szczególnie formalne są modele o fasonie księżniczki, które składają się z rozbudowanego dołu i dopasowanego do ciała gorsetu. Często jednak nie trzeba decydować się na strój aż tak formalny. Wiele kobiet stawia na suknie wieczorowe krótkie, które są wygodne i bardziej uniwersalne. W tym przypadku największe znaczenie ma materiał, z którego są wykonane. Nie bez znaczenia jest również kolorystyka.

Najbardziej eleganckie są tkaniny sztywne, takie jak szyfon czy organza. Zrezygnować należy raczej z sukienek zbyt mocno przylegających do ciała. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są modele w kolorze czarnym, ale wcale nie trzeba się ograniczać tylko do tej barwy. Warto sugerować się tutaj typem swojej urody. Obecnie bardzo modne są suknie wieczorowe w kolorze głębokiej czerwieni, butelkowej zieleni, delikatnego różu, fioletu czy złota.

Partnerem materiału jest EVITA - Twoja suknia wieczorowa.