W czym może Ci pomóc prawnik?
Kraków Helena Sosińska - 02-03-2020

W czym może Ci pomóc prawnik?

Dla przeciętnego obywatela wiele kwestii związanych z prawem jest niejasnych, niezrozumiałych lub w ogóle nieznanych. Z tego powodu, kiedy w naszym życiu pojawiają się jakieś problemy związane z prawem lub też potrzebujemy porady prawnej, zazwyczaj zwracamy się o pomoc do profesjonalistów –– prawników, radców prawnych lub adwokatów. Dzięki nim czujemy się dużo pewniej i spokojniej.

Z jaką sprawą możemy się zwrócić do prawnika?

Zakres działalności poszczególnych kancelarii, w Krakowie, czy też w innych miastach, może się od siebie nieco różnić. Zasadniczo jednak możemy uznać, że udając się do prawnika będziemy w stanie uzyskać pomoc z zakresu prawa rodzinnego oraz spadkowego, upadłości konsumenckiej, a także spraw dotyczących np. zasiedzeń w wynajmowanych przez nas nieruchomościach.

Oprócz tego na porady prawne w Krakowie mogą liczyć również osoby prowadzące swój biznes. Do usług świadczonych przedsiębiorcom należą m.in.: obsługa działalności gospodarczej, obsługa prawna spółek, rejestracja firm i spółek, a także wspieranie działów prawnych działających w firmach.

Obszary działalności prawników

Wiemy już, z jakimi rodzajami spraw możemy udać się do kancelarii. Zastanówmy się teraz, jak wygląda przeprowadzanie niektórych z nich. Jednym z popularniejszych problemów, jakie sprowadzają ludzi do kancelarii, jest chęć wzięcia rozwodu. Chcąc uzyskać poradę prawną w Krakowie, udajmy się do prawnika, a następnie przedstawmy mu sytuację, mówiąc nie tylko o stanie faktycznym, ale również o naszych oczekiwaniach. Co warto wiedzieć o sprawach rozwodowych?

 

Przede wszystkim to, że o pomoc do prawnika możemy się zgłosić będąc zarówno osobą składającą pozew, jak i osobą pozwaną. Kolejną kwestią, o której warto pamiętać, jest fakt, że zgłaszając się po poradę prawną w Krakowie, należy być szczerym i nie zatajać przed prawnikami żadnych istotnych faktów. W przeciwnym razie wygranie sprawy może być utrudnione, gdyż wynajęci przez nas specjaliści nie będą w stanie opracować odpowiedniej strategii, która pozwoli spełnić nasze oczekiwanie względem sprawy. Jak wygląda obsługa procesu rozwodowego? Najpierw należy dokonać analizy stanu faktycznego, a następnie ustalić strategię oraz taktykę procesową. Następnym krokiem będzie przygotowanie pisma procesowego. Ostatnim krokiem, decydującym o wyniku sprawy, jest reprezentacja klientów na sali sądowej.

Pomoc przy rejestracji firmy

A jak to wygląda w przypadku rejestracji spółek i firm? W ofercie usług prawniczych możemy znaleźć m.in. następujące pozycjei:

  • pomoc przy rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej,
  • pomoc w rejestracji spółki jawnej i komandytowej online,
  • rejestrację podmiotu jako podatnika VAT,
  • pomoc przy pisaniu umowy wspólników, zawierających np. klauzulę o zakazie konkurencji

Oczywiście, lista usług świadczonych przez kancelarie prawnicze jest dużo dłuższa. Dlatego, jeżeli mamy jakieś wątpliwości odnośnie przepisów prawnych lub potrzebujemy pomocy w życiu osobistym lub biznesowym, zwróćmy się o pomoc do odpowiednich specjalistów.

Artykuł przygotowano we współpracy z kancelarią Actio, oferującą porady prawne Kraków

 

W czym może Ci pomóc prawnik?