Miejsca które warto zwiedzić w krakowskim Kazimierzu.
Kraków Patrycja Dziadosz - 18-02-2021

Miejsca które warto zwiedzić w krakowskim Kazimierzu.

Kazimierz to piękna dzielnica Krakowa, która znana jest w wielu miejscach na całym świecie. To bez wątpienia niezwykle ważny ośrodek życia kulturalnego miasta. Co roku przyjeżdża tu bardzo wielu turystów, którzy chcą bliżej poznać historie krakowskich Żydów oraz zwiedzić słynne zabytki.

Najciekawsze atrakcje w krakowskim Kazimierzu.

Za najładniejsze miejsce Kazimierza uznaje się ulicę Szeroką. To właśnie tu mieści się oddział Muzeum Historii Miasta Krakowa, który znajduje się w najstarszej z zachowanych w naszym kraju synagog tak zwanej Synagodze Starej. Na ulicy Szerokiej mieszczą się również synagoga Remuh i synagoga Poppera. Warto zobaczyć tu także ławeczkę Jana Karskiego i cmentarz żydowski stary. Nie tylko na ulicy Szerokiej odnajdziemy godne obejrzenia synagogi. W całym Kazimierzu jest ich wiele. Warto zwiedzić miedzy innymi synagogę Kupa z fragmentami muru obronnego, synagogę Tempel, która z zewnątrz jest najładniejsza synagogą w całym Krakowie czy też synagogę Wysoką. Będąc w Kazimierzu dobrze jest udać się także na Okrąglak. Jest to urokliwe, nieduże targowisko, na którym można zakupić ciekawe przedmioty kolekcjonerskie.

Miejsca które warto zwiedzić w krakowskim Kazimierzu.

Jakie jeszcze miejsca warto zobaczyć?

Do miejsc wartych odwiedzenia na krakowskim Kazimierzu możemy zaliczyć także Plac Wolnica z ciekawą fontanną Trzech Grajków i Muzeum Etnograficznym. Należy również dodać, że w pobliżu Placu Wolnica znajduje się piękna Bazylika Bożego Ciała. Natomiast wszystkie osoby, które interesują się transportem powinny udać się do dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Wawrzyńca gdzie znajduje się Muzeum Inżynierii Miejskiej. Nie sposób nie wspomnieć także o klasztorze i kościele na Skałce. To właśnie w Krypcie Zasłużonych mieszczącej się pod tym kościołem spoczywają tacy znani Polacy jak: Jan Długosz, Czesław Miłosz, Józef Ignacy Kraszewski, Stanisław Wyspiański czy też Adam Asnyk. Podsumowując można stwierdzić, że krakowski Kazimierz to miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. To właśnie w tej dzielnicy możemy poczuć niezwykłą atmosferę dawnych czasów.