Sprawdź, gdzie warto wybrać się na spacer w Krakowie
Kraków Helena Sosińska - 29-10-2019

Sprawdź, gdzie warto wybrać się na spacer w Krakowie

Kraków to niezwykle urokliwe i malownicze miasto, a wiele osób właśnie z tego względu decyduje się je zwiedzić. Również sami mieszkańcy często nie znają do końca najpiękniejszych miejsc miasta i obracają się w jednej danej jego części. W tym tekście prezentujemy ciekawe i warte uwagi miejsca, gdzie możemy wybrać się na spacer w Krakowie.

Sprawdź, gdzie warto wybrać się na spacer w Krakowie

 

Bulwary Wiślane

Pierwszym i zdecydowanie popularnym miejscem spacerów w Krakowie będą Bulwary Wiślane. Pomimo ich popularności nie można odmówić im uroku czy radości, że spacerowania. Świeże powietrze, długie trasy oraz przepiękne pejzaże sprawiają, że Bulwary Wiślane są idealną lokalizacją na spędzenie popołudnia czy wieczoru. Do wyboru mamy kilka bulwarów, z których na specjalną uwagę zasługuje Bulwar Kurlandzki na Starym Mieście. Bliskość do Rynku czy stylowy mur z 1900 roku prowadzący nas wzdłuż Wisły to z pewnością atrakcyjne elementy tego wyboru.

 

Uliczki wokół Rynku

Ciekawą propozycją dla osób lubiących zwiedzać zabytki lub napawać się urokiem Krakowa może być spacer po uliczkach wokół Rynku Głównego. Są one niezwykle ciekawie zaprojektowane oraz niosą ze sobą przekaz historyczny. Znajdziemy na nich wiele sklepów oraz restauracji, które wtopione są w charakterystyczny obraz Krakowa. Oprócz ulicy Floriańskiej, warto zwiedzić poszczególne uliczki odchodzące od Rynku. Spacer taki z pewnością zaowocuje wieloma zdjęciami oraz niezapomnianymi chwilami.

 

Kazimierz

Jeśli wybieramy się na spacer, niezależnie od tego, czy jesteśmy turystami, czy mieszkańcami, w Krakowie warto odwiedzić dzielnicę Kazimierz. Jest to historyczna dzielnica, która posiada swój unikatowy klimat. Znajdują się na niej liczne kafejki i restauracje, w których będziemy mogli odpocząć. Oprócz urokliwych kamienic warto zobaczyć też Stary Cmentarz Żydowski oraz Synagogę Starą.

 

Kopiec Krakusa

W Krakowie znajdziemy kilka kopców, które są warte uwagi, lecz jednym z najbardziej przyjaznych jest właśnie kopiec Krakusa. Jest on łatwy do zdobycia oraz znajduje się w popularnej lokalizacji. Spacer pod Kopiec Krakusa możemy połączyć ze zwiedzaniem podgórza lub wycieczką do Kamieniołomu Liban. Ta opcja to zdecydowanie opcja dla osób lubiących niekonwencjonalne spacery oraz obecność natury.