Nowa płyta krakowskiego barda Leszka Długosza
Kraków Mateusz Wardęga - 19-07-2021

Nowa płyta krakowskiego barda Leszka Długosza

Jeszcze tego lata dostępna będzie nowa płyta krakowskiego barda Leszka Długosza. Płyta ma zostać wydana z okazji jubileuszu. W tym roku artysta obchodzi, bowiem swoje 80 urodziny. Na nowej płycie możemy spodziewać się niecodziennych aranżacji znanych piosenek. Słynny bard zaśpiewa w duecie z solistką Teatru Wielkiego w Warszawie - Joanną Freszel. Na płycie usłyszymy również orkiestrę Sinfonietta Cracovia, która to dodaje piosenkom barda bogatego symfonicznego brzmienia.

Piosenki, które znajdą się na nowej płycie barda Leszka Długosza

Na płycie barda będzie znajdowało się 12 piosenek i będą to zarówno piosenki dobrze znane, jak i nieznane. Jeżeli zaś chodzi o teksty piosenek to w przypadku większości utworów autorem tekstów jest sam Leszek Długosz. Na płycie znajdą się także wiersze, w tym wiersz Piotra Ronsarda oraz wiersz Kazimierza Wierzyńskiego. Jednym z premierowych utworów na płycie będzie piosenka „Muzyka dawnych dni”, należy dodać, że prawdopodobnie tytułem tej właśnie piosenki zostanie nazwana cała płyta. Jednego możemy być natomiast pewni wszystkie piosenki będą miały nową szatę brzmieniową. Można powiedzieć, że na tej płycie dostały one nowe życie, jednak zachowały przy tym swój charakter.

Nowa płyta krakowskiego barda Leszka Długosza

Co jeszcze warto wiedzieć na temat realizacji tego projektu?

Producentką nowej płyty Leszka Długosza jest Joanna Janus. Głównym partnerem projektu jest Województwo Małopolskie. Do partnerów wspierających należą Sinfonietta Cracovia oraz Miasto Kraków. Należy również dodać, że projekt ten współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Premiera płyty odbędzie się na przełomie sierpnia i września, z tej okazji ma zostać zorganizowany wyjątkowy koncert. W realizacji tego ciekawego projektu wzięło udział aż ponad 30 znanych artystów między innymi filharmonik Mariusz Pędziałek, muzyk jazzowy Jacek Królik czy też pianistka kameralistka Renata Żełobowska – Orzechowska. Za przygotowanie partytury odpowiada zaś Andrzej Zarycki, który to jest przyjacielem Leszka Długosza jeszcze z czasów studenckich. Płyta zapowiada się, więc bardzo interesująco.