Laserowe zamykanie naczynek – czyli jak pozbyć się pajączków!
Kraków Piotr Jamrozik - 13-07-2020

Laserowe zamykanie naczynek – czyli jak pozbyć się pajączków!

Wrażliwa i delikatna cera często zmaga się z problemem pękających naczynek. Czerwone lub niebieskie żyłki na twarzy albo nogach, nie wyglądają zbyt estetycznie. Na szczęście nie musimy się z nimi męczyć, bo istnieje sprawdzona metoda, dzięki której możemy się ich pozbyć. Jest nim laserowe usuwanie naczynek. Na czym polega ten zabieg i gdzie można go bezpiecznie przeprowadzić?

Skąd biorą się pajączki na nogach i twarzy?

Zanim przejdziemy do zabiegu usuwania pajączków, warto wiedzieć, skąd się one biorą i czy można zapobiegać ich powstawaniu. Według badań naukowych przyczyną pękających naczynek mogą być zaburzenia hormonalne oraz siedzący tryb życia.

Niestety tym, co może wpłynąć na wystąpienie tego problemu, jest także czynnik genetyczny. Szacuje się, że jeśli chociaż jeden z rodziców cierpi na tą przypadłość, istnieje 40-procentowe prawdopodobieństwo, że odziedziczymy tę skłonność. Przy obojgu rodziców z tendencją do pękających naczynek, prawdopodobieństwo to zwiększa się do aż 90 procent!

O ile już pękniętym naczynkom może zaradzić tylko ingerencja laserowa, to możliwa jest skuteczna profilaktyka. Jeśli chcemy zapobiegać powstawaniu nowych pajączków, to musimy zadbać o wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych poprzez stosowanie preparatów bogatych w escynę (np. wyciąg z kasztanowca), witaminę K i C, kolagen oraz inne taniny, takie jak saponiny i flawonoidy.

Oprócz tego należy unikać ekstremalnych temperatur oraz zbyt długiego przebywania na mrozie. Powstawaniu pajączków sprzyja także spożywanie alkoholu oraz pikantnych potraw. Dlatego też, jeśli cierpimy na tę dolegliwość, warto ograniczyć tego typu produkty w diecie.

Laserowe zamykanie naczynek – czyli jak pozbyć się pajączków!

Jak wygląda zabieg usuwania pajączków?

Zabieg usuwania pajączków zarówno tych czerwonych, jak i niebieskich, zlokalizowanych na twarzy czy nogach, oparty jest na technologii laserowej. Laserowa wiązka wnika w skórę na głębokość około 4 mm i zamyka pęknięte naczynko. Dzięki temu skóra twarzy odzyskuje swój naturalny koloryt.

Sam zabieg laserowego usuwania pajączków trwa około 15-20 minut. Jest on bezbolesny, dlatego przeprowadza się go bez znieczulenia. Po jego wykonaniu nie ma potrzeby rekonwalescencji, należy jednak przez jakiś czas unikać sauny i siłowni. Natomiast na niedługo przed zabiegiem należy chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na światło słoneczne. Nie wolno również stosować preparatów samoopalających ani leków ziołowych, przeciwzapalnych czy antybiotyków.

Wszystkie konieczne informacje na temat przeciwwskazań oraz zachowania się po zabiegu, powinniśmy otrzymać na specjalistycznej konsultacji lekarskiej przed zabiegiem.

Laserowe zamykanie naczynek w Krakowie

Szukając odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia zabiegu laserowego zamykania naczynek w Krakowie, warto zwrócić uwagę na ofertę kliniki Medistica Medycyna + Piękno. Zabiegi laserowego usuwania pajączków zarówno z twarzy, jak i nóg, są tam przeprowadzane przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu – lasera ND:YAG, który skutecznie zamyka naczynka, przywracając skórze jej piękny i naturalny wygląd.

Przed samym zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska ze specjalistą, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz odpowiednie dopasowanie terapii. Medistica oferująca laserowe zamykanie naczynek Kraków, to specjalistyczna klinika medycyny estetycznej, w której pracuje wykwalifikowany personel medyczny, dlatego możemy być pewni, że świadczone w niej usługi są na najwyższym poziomie.