remont chodnika na alei Słowackiego
Kraków Helena Sosińska - 08-11-2019

remont chodnika na alei Słowackiego

 

W ostatnim czasie w mieście Kraków rozpoczęły się prace remontowe związane z naprawianiem chodnika na alei Juliusza Słowackiego.

Remont chodnika na alei Juliusza Słowackiego

                Zadanie pod nazwą „ Rewitalizacja alei Słowackiego” zdobyło najwięcej głosów wśród mieszkańców Krowodrzy w ramach budżetu obywatelskiego z roku 2018. W listopadzie 2019 roku będzie zrealizowany pierwszy etap tego projektu oznacza to, że zostanie przeprowadzony remont chodnika, który położny jest między budynkami numer 24 a 28 na alei Juliusza Słowackiego w Krakowie. W ramach zwycięskiego projektu przewidziano także rewitalizacje alei Juliusza Słowackiego poprzez wykonanie odpowiedniej nawierzchni, która zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla rodziców najmłodszych dzieci, które korzystają z wózków spacerowych. Tego rodzaju prace zostaną przeprowadzone między odcinkiem od Nowego Kleparza po plac Inwalidów. Prace te zaplanowane są na najbliższą przyszłość, natomiast w pierwszej kolejności realizowana będzie naprawa chodnika między budynkami 24-28 na alei Juliusza Słowackiego. Remont ten zostanie wykonany już w dniach 12-19 listopada bieżącego roku. W tym okresie mieszkańcy miasta Kraków powinni mieć na uwadze zmianę organizacji ruchu na tym odcinku drogi. Utrudnieniem będzie na pewno zamknięcie na tym fragmencie ulicy bus pasu. Remont chodnika na alei Juliusza Słowackiego przeprowadzony zostanie pod nadzorem Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Koszt tej inwestycji opiewa na kwotę czterdziestu tysięcy złotych.  Inwestycja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców miasta Kraków.

Plany na przyszłość związane z odnawianiem alei Juliusza Słowackiego

 Zadanie odnawiania alei Juliusza Słowackiego będzie realizowane również w przyszłości. W budżecie na rok 2019 również znalazł się projekt o nazwie: „Rewitalizacja alei Słowackiego 2.0”. Zadanie to będzie miało na celu przeprowadzenie remontu chodnika, który położony jest w pasie zieleni od alei Juliusza Słowackiego 38 aż do ulicy Krowoderskiej.

remont chodnika na alei Słowackiego