Gdzie zjeść na Kazimierzu w Krakowie?
Kraków Helena Sosińska - 28-10-2019

Gdzie zjeść na Kazimierzu w Krakowie?

Kazimierz to jedna z popularniejszych dzielnic Krakowa, w której zdecydowanie warto się zatrzymać. Wiele osób, które są zauroczone tym miejscem, będzie chciało spędzić tam więcej czasu. To doskonała okazja do tego, aby udać się do jednej z wielu restauracji lub spędzić czas w gronie przyjaciół przy kolacji w urokliwej lokalizacji Kazimierza. Gdzie zatem zjeść na Kazimierzu w Krakowie? Miejsca warte odwiedzenia prezentujemy poniżej.

Gdzie zjeść na Kazimierzu w Krakowie?

 

Amarylis

Pierwszą propozycją w zestawieniu restauracji wartych uwagi na Kazimierzu w Krakowie jest Amarylis. To restauracja zlokalizowana w starodawnej piwnicy kamienicy gdzie czerwone ceglane sufity połączone są z nowoczesnym wystrojem. Oprócz ciekawego designu w restauracji czekać na nas będzie kuchnia Polska i Europejska z opcjami dla wegan i wegetarian. Restauracja posiada wszystko to, co powinna mieć, czyli pyszne jedzenie, szeroką karę, odpowiedni klimat i profesjonalną obsługę. Jeśli chcemy spędzić wieczór z przyjaciółmi lub mamy ochotę na doskonałe dania na Kazimierzu — warto udać się w to miejsce Zakres cenowy restauracji to 70 zł - 120 zł.

 

NAKRYTO Kuchnia Polska

Drugim adresem wartym odwiedzenia na Kazimierzu, jest NAKRYTO Kuchnia Polska. Jest to restauracja jak sama nazwa wskazuje serwująca głównie dania kuchni polskiej, ale też i kuchni środkowo i wschodnioeuropejskiej. Klimat lokalu utrzymany jest w ciepłej niebieskiej kolorystyce wzbogaconej materiałowymi obiciami i drewnem. W połączeniu z elegancką zastawą, miejsce to idealnie nadaje się na degustacje potraw czy spędzanie czasu ze znajomymi. Kuchnia oferuję takie dania jak kaczkę, schabowego czy pierogi, które są niezwykle dobre oraz piwo, które będzie doskonałym zwieńczeniem obiadu. Zakres cenowy to 50 zł - 130 zł.

 

Zen Sushi Bar & Japanese Restaurant

Ciekawą — orientalną propozycją restauracji na Kazimierzu jest Zen Sushi Bar & Japanese Restaurant. Jest to restauracja Sushi z barem, która oferuje bardzo dobrej jakości dania. Restauracja jest bardzo często porcelana, wysoko oceniana i posiada bardzo szeroki wybór dań. Obsługa pomaga dokonać odpowiedniego wyboru, a wszystkie przekąski są przygotowywane z wysokojakościowych produktów. Na pochwałę zasługuje również fakt ciekawego zaaranżowania wnętrza, które dopracowane jest w najdrobniejszym szczególe oraz pozwola przenieść się do Azji.