Gdzie warto wybrać się w Krakowie z rodziną?
Kraków Lidia Koziołek - 21-10-2020

Gdzie warto wybrać się w Krakowie z rodziną?

Kraków znany jest głównie z największych atrakcji jakimi są Rynek Główny z Kościołem Mariackim i Sukiennicami oraz Wawel z Zamkiem Królewskim i Katedrą Wawelską. Osoby na co dzień mieszkające w mieście lub często do niego przyjeżdżające doskonale znają już te atrakcje, więc poszukują miejsc i wydarzeń, na które mogliby się wybrać wspólnie z rodziną, a które do końca nie są jeszcze tak oczywiste w Krakowie. Zatem rodzi się pytanie co robić w Krakowie? Gdzie można wybrać się całą rodziną i spędzić wspaniale czas zarówno na świeżym powietrzu jak w przestrzeni kulturalnej?

Zielone zakątki miasta – Co robić w Krakowie?

Odpowiadając na pytanie – co robić w Krakowie? – warto wziąć pod uwagę, że spędzać wolny czas można nie tylko, spacerując po Starym Mieście czy Kazimierzu. W Krakowie mieści się wiele urokliwych zakątków idealnych na rodzin, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu z dala od zgiełku miasta. Jednym z nich jest Kopiec Kościuszki. To jeden z mniej znanych kopców w Krakowie, gdyż głównie miasto kojarzone jest z Kopcem Kraka. Mało kto zdaje sobie sprawę, że Kopiec Kościuszki jest największym i najwyższym ze wszystkich kopców krakowskich. Widoki po wyjściu na samą górę prezentują przy dobrej pogodzie całą panoramę Krakowa. Mieści się z dala od szumu ulic, w Lasku Wolskim. Spokojnie można się do niego udać razem z dziećmi, pomimo tego, iż trasa może być dla nich nieco wymagająca.

Wielu turystów przybywających do Krakowa nie ma świadomości istnienia Zakrzówka, często określanego krakowską Chorwacją. To świetne miejsce dla fanów nurkowania. Zachwyca niezwykłym kolorem wody i nieziemskimi widokami. Doskonałe miejsce na randkę i piknik tylko we dwoje. Przykuwającym uwagę dzieci w Krakowie są Kolorowe Schody, znajdujące się na Podgórzu. To 55 różnokolorowych schodów, które pewnie większość kojarzy ze zdjęć wrzucanych na Instagram. Będąc w tych okolicach warto połączyć wycieczkę w to miejsce z wypoczynkiem w Parku Bednarskiego i zwiedzaniem jednego z piękniejszych Kościołów w Krakowie pw. Św. Józefa. Miłośnicy przyrody, będąc w Krakowie powinni zaplanować sobie wizytę w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to okazja do zobaczenia wspaniałych egzotycznych roślin i zaczerpnięcia oddechu w samym centrum miasta.

Gdzie warto wybrać się w Krakowie z rodziną?

Planowane wydarzenia kulturalne

Osoby, które lubią spędzać wolny czas rozwijając się kulturalnie mogą skorzystać z bogatej oferty kulturalnej miasta. W najbliższym czasie planowanych jest kilka wydarzeń, na które można się wybrać wspólnie z rodziną, będąc w Krakowie. Mowa tutaj o Cracow Art Week KRAKERS 2020 (datowane od 18-25 października 2020), Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab (23-25 październik 2020), Sacrum Profanum 2020 (od 1 do 31 listopada br.), Międzynarodowy Festiwal Filmowy (17-22 listopada 2020), Krakowski Festiwal Górski (12-13 grudzień 2020), Conrad Festival (19-25 październik 2020) czy E-Kino pod Baranami, które jest wydarzeniem stałym, polegającym na otworzeniu sal kinowych w Internecie. Na platformie streamingowej odbywać się będą pokazy specjalne oraz seanse z dyskusjami online.