Bilety i bezpłatne wejściówki na najlepsze wydarzenia artystyczne w Krakowie
Kraków Robert Lato - 01-09-2022

Bilety i bezpłatne wejściówki na najlepsze wydarzenia artystyczne w Krakowie

Kluczowe, najpopularniejsze miejskie festiwale muzyczne w Krakowie, które odbijają się głośnym echem w całej Polsce i Europie organizuje lub współorganizuje KBF. Wydarzenia odwołują się zarówno do muzyki dawnej np. Misteria Paschalia, jak i współczesnej - przykładowo Sacrum Profanum. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to jedno z najważniejszych wydarzeń z pogranicza muzyki i filmu. Bilety na wszystkie tego typu wydarzenia można zakupić w jednym miejscu – na portalu KBF Bilety. Na wybrane eventy istnieje opcja wygenerowania bezpłatnych wejściówek.

Portal KBF Bilety – wstęp na krakowskie wydarzenia

Działalność KBF jest naprawdę szeroka, ale można ją przyporządkować do 8 głównych obszarów, takich jak: literatura, film, muzyka, sztuki wizualne, turystyka, inicjatywy lokalne, edukacja i biznes. Klamra, która je spina, to tworzenie i pracowanie dla Krakowa, dla jego mieszkańców oraz turystów, którzy zawitają na chwilę, albo zostaną na dłużej i coś jeszcze – wstęp na wydarzenia ze wszystkich dziedzin kupisz lub wygenerujesz bezpłatnie dzięki portalowi KBF Bilety. Warto sprawdzić na stronie, komu przysługują bilety ulgowe, zniżki, a także jak zapewnić sobie wstęp na wydarzenia bezpłatne, na które obowiązuje limit miejsc.

Bilety i bezpłatne wejściówki na najlepsze wydarzenia artystyczne w Krakowie

Krakowskie Biuro Festiwalowe od roku 2000 do dziś

KBF już od ponad 20 lat stawia w swojej działalności nacisk na profesjonalizm, otwartość i kulturalność. Organizuje wydarzenia o ogromnej skali z rozmachem oraz wspiera oddolne inicjatywy obywatelskie, wsłuchując się w głos mieszkańców miasta. Świadczy to o niezwykle elastycznym podejściu, a także wszechstronnych możliwościach logistycznych i organizacyjnych instytucji. Portal KBF Bilety znakomicie uzupełnia się z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Warto zapamiętać adres witryny kbfbilety.krakow.pl, by być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, które są aktualnie organizowane w Krakowie.

Spójrzmy jeszcze na festiwale literackie, muzyczne, plenerowe – bogactwo formy sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Np. Festiwal Conrada to największe wydarzenie literackie w Europie Środkowej, wyróżnione m.in. EFFE Award 2019-2020, międzynarodową nagrodą dla wybitnych festiwali artystycznych. Z kolei miłośnicy poezji już tradycyjnie co roku odwiedzają Festiwal Miłosza.

Latem organizatorzy mają do dyspozycji jeszcze więcej możliwości, dlatego właśnie wtedy powstają wydarzenia plenerowe np. Wianki – Święto Muzyki i Jarmark Świętojański w Krakowie. Największe imprezy przyciągają nawet ponad 100 000 uczestników!

Na jakie wydarzenia tej jesieni czekają wejściówki?

Wrzesień należy do festiwalu Sacrum Profanum, który w tym roku odbywa się od 2 do 11.09.2022 i jest to 20, jubileuszowa edycja, do której KBF przykłada niezwykłą wagę. Przez całą jesień w Pałacu Potockich odbędzie się mnóstwo spotkań, wystaw i warsztatów. Najmłodsi nie powinni czuć się zawiedzeni, ponieważ specjalnie dla nich po wakacjach KBF wznawia wiele bardzo lubianych cykli spotkań literackich, muzycznych i przyrodoznawczych.

Bilety i bezpłatne wejściówki czekają na chętnych!