Co można robić w Krakowie?
Kraków Robert Lato - 16-09-2022

Co można robić w Krakowie?

Kraków potrafi zaczarować każdego, zawsze zatem warto wybrać się do tego miasta i poznać nieco bliżej jego najważniejsze zabytki. Tak naprawdę na nudę nie mogą narzekać zarówno dorośli, jak i dzieci, chociaż ci ostatni woleliby z pewnością inne atrakcje. Dla każdego jednak znajdzie się odpowiednie zajęcie, wszystkie aktywności mogą być przecież połączone w jedno, dzięki czemu satysfakcja jest niemal gwarantowana.

Czas spędzony w Krakowie

Dzielnica Kazimierz jest jedną z tych, które wręcz trzeba odwiedzić w Krakowie. Przez wieki było to osobne miasto, a w chwili obecnej zlokalizowane jest w samym centrum Krakowa. To jeden z ośrodków rozrywkowego życia miasta, ponieważ funkcjonuje tam mnóstwo barów, restauracji - po prostu ulica ta tętni codziennie życiem i energią. Ponadto dla wielu turystów niemałą atrakcją są zabytki typowe dla kultury żydowskiej, między innymi synagogi, cmentarz. Nie brakuje również muzeów, teatrów i galerii - wszystkiego, czego potrzebuje współczesny człowiek. Na Kazimierzu odbywa się coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej, a dzielnicę uznano nawet za pomnik historii.  

 Co można robić w Krakowie?

Urokliwe miejsca w Krakowie

Na turystycznej mapie Krakowa nie powinno zabraknąć zalewu Zakrzówka. Kiedyś był to kamieniołom wapienia, ale po jego zalaniu w 1990 roku utworzono tam sztuczny zbiornik wodny. Szukając miejsca idealnego do zebrania myśli, wyciszenia negatywnych emocji, to wydaje się być jedną z najlepszych propozycji. Tym bardziej, że w pogodnie dni woda zalewu mieni się na kilka odcieni turkusu, tym samym idealnie kontrastuje ze skałami w jasnym kolorze. Zbiornik jest otoczony bujnymi zielonymi roślinami, dlatego ten kierunek obierają często wielbiciele spacerów. Zlokalizowany w środku Krakowa, mniej więcej w odległości 5 kilometrów od Wawelu. Nie warto odmawiać sobie widoku Krakowa z góry, a jest to możliwe poprzez wycieczkę na krakowskie kopce. Najbardziej znanym w tej części Polski jest Kopiec Kościuszki, z którego rozciąga się wyjątkowo piękny widok na panoramę miasta. Widoczne są Wyżyna Krakowska, Kotlina Sandomierska, Pogórze Wielickie, a także Wawel, Bazylika Mariacka i Rynek Główny.