Najlepsze atrakcje w Krakowie
Kraków Adam Kuchta - 26-11-2021

Najlepsze atrakcje w Krakowie

Kraków jest niewątpliwie urokliwym miastem z bogatą historią, na zapoznanie się ze wszystkimi zakątkami potrzebne jest dość dużo czasu. Liczne atrakcje turystyczne umilą czas spędzony w stolicy Małopolski. Jeden weekend z pewnością nie będzie wystarczający, ale nikt nie powiedział, że istnieją jakiekolwiek ograniczenia w liczbie odwiedzin miasta.

Najlepsze atrakcje w Krakowie

Zabytki, które trzeba zobaczyć w Krakowie

Podstawą zawsze jest oczywiście odpowiednie miejsce noclegowe, dzięki temu można zbierać siły na kolejne wycieczki. W przypadku Krakowa jest co najmniej kilka zabytków, które trzeba zobaczyć – w pierwszej kolejności powinno się udać w kierunku Drogi Królewskiej. Szlak jest idealną drogą do zwiedzania najważniejszych zabytków. Podczas wędrówki nie można przeoczyć Kościoła Świętego Floriana, Rynku Głównego, Sukiennic i Kościoła Mariackiego. W tym ostatnim każdy zachwyca się między innymi słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Droga Królewska zaprowadzi turystów do bardzo popularnej restauracji krakowskiej – Wierzynek. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest ponadto Wawel i znajdująca się w podziemiach Smocza Jama. Zgodnie z legendą mieszkał w niej Smok Wawelski – postrach dawnej społeczności Krakowa.

Wędrówki po Krakowie

Kraków ma wiele tradycji i charakterystycznych zabytków, każdy może również wejść na cztery kopce – Kościuszki, Wandy, Krakusa i Piłsudskiego – ten ostatni jest najwyższym punktem Krakowa. Chcąc zapoznać się ze średniowieczną historią miasta, warto odwiedzić park archeologiczny, zlokalizowany aż 8 metrów pod Rynkiem. Dość popularny wśród turystów jest szlak techniki, który interesuje zwłaszcza panów. Mając takie zainteresowania powinno się skierować do zajezdni tramwajowej, Fabryki Schindlera czy Browaru rodziny Gőtzów. Na miejsce spokojnych spacerów po dniu pełnym wrażeniem idealnie nadają się Bulwary Wiślane. Aby wiedzieć, które miejsca w Krakowie są dla nas najciekawsze powinno się dobrze zapoznać z topografią miasta. W ten sposób znacznie łatwiej zaplanować kolejny wyjazd do tego pięknego miasta.