TOP 6  atrakcji Małopolski
Podróże Jakub Bielecki - 19-10-2021

TOP 6  atrakcji Małopolski

Małopolska jest regionem Polski, w którym znajduje się wyjątkowo dużo ciekawych miejsc i atrakcji turystyczne, które są wyjątkowo zróżnicowane. Region ma także długą historię, stąd można tu zobaczyć wyjątkowe zabytki.Zobacz listę dziewięciu atrakcji turystycznych w okolicy.

Góra Wdżar - pomiędzy Pieninami i Gorcami

Nietuzinkowa góra łącząca dwa pasma górskie. Turyści przemierzający szlaki wokół Góry Wdżar będa mieli okazję obcować z przyrodą, a także zobaczą widowiskowe kamieniołomy - nieczynne od kilkudziesięciu lat. To dobre miejsce dla rowerzystów, a zimą - dla narciarzy. Ze szczytu rozciąga się ładny widok na Jezioro Czorsztyńskie.

Niecodzienna toaleta - na zboczu najwyższego szczytu Polski

Na jednym ze zboczy Rysów znajduje się malowana w kolorowe wzorki toaleta typu “sławojka”. To drewniany wychodek, jakiego większość z nas spodziewałaby się na podwórku dziadka… i to kilkadziesiąt lat temu. Toaleta jest czynna i jest najwyżej położonym tego typu miejscem w Tatrach. 

Wioska Indian pod Tarnowem

TOP 6  atrakcji Małopolski

Fort Wapiti jest rekonstrukcją prawdziwej wioski Indian rodem z Ameryki! To świetna atrakcja turystyczna, choć przeznaczona głównie dla dzieci. Warto śledzić stronę internetową tego miejsca ze względu na często odbywające się wydarzenia, w tym pokazy indiańskich tańców i produkcji rękodzieła.

Ogrody niczym z bajki - pełne lawendy

Małopolska słynie z uprawy lawendy. To roślina o pięknym zapachu, używana m.in. w branży kosmetycznej. Niektóre lawendowe pola można nazwać prawdziwymi ogrodami. Przejeżdżając nieopodal jednego z nich warto zatrzymać się na chwilę i wykonać kilka zdjęć z takim pięknym tłem.

Platforma widokowa niedaleko Starego Sącza

W Woli Kogulackiej turyści mogą obejrzeć świetne widoki wspinając się nz nietypową wieżę widokową. Ma kształt ślimaka i tak też nazywają ją miejscowi. Szczególnie imponujące widoki Beskidu oraz pobliskich dolin turyści ujrzą podczas zachodu (lub wschodu) słońca.

Wisząca kładka nad rzeką

Nad rzeką Raba rozpościera się drewniana kładka, której przejście dla niejednego turysty będzie niemałym wyzwaniem. Jest to bowiem rodzaj wiszącego mostu, który chwieje się na wietrze i wtedy, gdy stawiamy na nim kolejne kroki.