Bieszczady - miejsce, które warto odwiedzić.
Podróże Agnieszka Wojtas - 16-08-2021

Bieszczady - miejsce, które warto odwiedzić.

Jeżeli marzą się nam wspaniałe i niezapomniane wakacje na łonie natury to z całą pewnością warto udać się w podróż do jednego z najbardziej malowniczych regionów Polski, czyli do Bieszczadów. Mimo, że miejsce to jest jednym z popularniejszych punktów docelowych wielu turystów to należy zaznaczyć, że to właśnie w Bieszczadach możemy odnaleźć cisze, spokój i wytchnienie. Dlaczego zatem warto zaplanować swój wymarzony wypoczynek właśnie tam? Jakie bieszczadzkie atrakcje mogą zrobić na nas największe wrażenie? Którą z miejscowości znajdujących się w Bieszczadach szczególnie warto odwiedzić?

Bieszczady – miejsce, które zachwyci nas swym pięknem

Bogactwo flory i fauny, bajkowe krajobrazy, niezwykła historia wszystko to jak magnes przyciąga nas do Bieszczadów. To właśnie tu możemy odnaleźć prawdziwe piękno przyrody. Pobyt w Bieszczadach to raj dla naszych zmysłów. Szum strumyka, śpiew ptaków, piękny zapach kwiatów, czyste, świeże powietrze to idealne warunki do naładowania baterii. W Bieszczadach możemy pozwolić sobie na prawdziwą chwilę relaksu. To w tym regionie tak jak nigdzie indziej jesteśmy w stanie odpocząć od zgiełku miasta, ciągłego hałasu i smogu. Należy zaznaczyć, że w Bieszczadach na turystach ogromne wrażenie robią przede wszystkim znane malownicze górskie szlaki, na których można nacieszyć oczy wspaniałymi, zapierającymi dech w piersiach widokami. Do atrakcji wartych zobaczenia możemy zaliczyć także takie miejsca jak: Rezerwat Przyrody Sine Wiry, Zagrodę Pokazową Żubrów czy też Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Pamiętajmy, że piękno Bieszczadów można odkrywać na wiele sposobów, odnajdziemy je w wielu niezwykłych miejscach, a jednym z nich jest z całą pewnością solina.

Bieszczady - miejsce, które warto odwiedzić.

Dlaczego będąc w Bieszczadach warto zobaczyć Solinę?

Zapora w Solinie to znana atrakcja Bieszczadów. Warto podkreślić, że jest to największa tama na terenie naszego kraju. Jezioro Solińskie to jezioro, które zostało utworzone w sposób sztuczny. Jest to zbiornik retencyjno – energetyczny. Jego znaczenie dla regionu jest naprawdę ogromne. To właśnie Jezioro solińskie i utworzona na nim zapora przyciągają do Bieszczadów całe mnóstwo wczasowiczów. Dla wielu osób jest to najpiękniejsze miejsce w Polsce. Niektórzy turyści nazywają je „bieszczadzkim morzem”. Unikalny krajobraz, połączenie gór i wody, bliski kontakt z przyrodą to naprawdę idealne połączenie. W samej Solinie nie brakuje także wielu innych interesujących atrakcji. Co ważne możemy liczyć tu także na bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową oraz na smaczne i pyszne tradycyjne lokalne potrawy, które serwowane są w licznych punktach gastronomicznych. Jeżeli więc zastanawiamy się gdzie zaplanować swoje najbliższe wakacje to Solina z całą pewnością jest miejscem, które warto wziąć pod uwagę. Jest to wręcz znakomite miejsce na urlop i to zarówno dla osób, które cenią sobie wypoczynek na plaży, jak i dla tych, wczasowiczów, którzy lubią spędzać wakacje aktywnie i są zwolennikami obcowania z przyrodą. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, naprawdę warto przekonać się o tym osobiście.