Serwis sprężarek - co warto wiedzieć?
Biznes Szymon W. - 05-05-2021

Serwis sprężarek - co warto wiedzieć?

W związku z rozwijającą się technologią oraz wykorzystywaniem sprężarek sprężynowych w różnych branżach, oczywistym jest istnienie profesjonalnych serwisów tego typu urządzeń. Wybierając serwis, warto szukać jedynie wśród sprawdzonych, profesjonalnych firm. Jaki serwis można określić w ten sposób? Z pewnością ten, który korzysta z nowych technologii i działa zawsze fachowo. Dba o optymalizację kosztów klientów, a także o bezawaryjność maszyn. Pomaga firmom wykorzystującym w swojej pracy sprężone powietrze w postaci nośnika energii. Zwykle fachowcy nastawieni są głównie na przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe, komunalne, gabinety dentystyczne, szpitale i inne podmioty na co dzień wykorzystujące sprężarki. Co jeszcze warto wiedzieć o profesjonalnym serwisie kompresorów? 

Dlaczego serwis sprężarek śrubowych jest niezbędny?

Serwis sprężarek zwykle kieruje ofertę do wszystkich przedsiębiorstw wykorzystujących te urządzenia. Warto jednak wiedzieć, że zgłaszać się powinni nie tylko klienci z problemami dotyczącymi pojawiających się awarii, które to uniemożliwiają wykonywanie pracy oraz powodują jej zastój. Także osoby obserwujące mniejszą wydajność działania sprężarki, chcące ocenić drgania oraz ekonomię maszyny. Co więcej, wskazany jest regularny przegląd sprężarek, nawet jeśli pozornie działają one całkowicie poprawnie. Czasami nie widać tego na pierwszy rzut oka, że naprawa kompresorów jest konieczna. Jednak zbyt późna interwencja może prowadzić do pogorszenia awarii oraz stwarza zagrożenie dla użytkowników sprężarki. 

Profesjonalny serwis sprężarek zajmuje się wieloma różnymi markami. Cechuje się szybką i profesjonalną pomocą przy pojawiających się awariach. Każdemu przedsiębiorcy zależy na nieskazitelnym działaniu sprężarek śrubowych, gdyż to one są podstawą funkcjonowania całej produkcji.

Czym się zajmuje profesjonalny serwis sprężarek? 

Profesjonalne firmy świadczące usługi w zakresie serwisu i naprawy kompresorów oferują zwykle:

  • naprawy oraz przeglądy okresowe sprężarek śrubowych, 
  • audyt instalacji, 
  • pomiary przepływu i punktu rosy, 
  • okresowe przeglądy i naprawy osuszaczy, 
  • adaptacje sprężarek do odzysku ciepła, 
  • szczegółową ocenę dotyczącą stanu technicznego sprzętów, 
  • remonty bloków oraz silników, 
  • regenerację chłodnic,
  • instalacje sprężonego powietrza.

Co wyróżnia dobry serwis?

Nie zawsze łatwo jest rozpoznać dobry serwis. Warto kierować się opiniami klientów. Na jakie opinie warto zwracać uwagę? Należy się zorientować, czy przeglądy serwisowe, których dokonuje firma, są zgodne  interwałami, których wymagają producenci sprężarek śrubowych, filtrów sieciowych, osuszaczy chłodniczych i adsorpcyjnych, systemów sterowania nadrzędnego, odolejaczy i spustów kondensatu. To wskazówka, która pomaga określić, czy dany serwis naprawdę jest w pełni profesjonalny.

Kolejna kwestia dotyczy tempa, w jakim realizowane są zlecenia. Niewątpliwie zwykle szybki czas reakcji jest bardzo ważny. Zastój w pracy to gigantyczne straty, których każde przedsiębiorstwo chciałoby uniknąć. Zatem warto się zorientować, w jakim czasie reaguje dany serwis. Czy przyjeżdża do klienta w celu wykonania naprawy? Cay jest dostępny całodobowo? Odpowiedzi na te pytania, odnalezione w opiniach klientów, pomogą zdecydować, czy nawiązać współpracę z danym serwisem.

 

Serwis sprężarek - co warto wiedzieć?