Gdzie zjeść śniadanie w Krakowie?
Kraków Helena Sosińska - 29-10-2019

Gdzie zjeść śniadanie w Krakowie?

Będąc w Krakowie, przeważnie nocujemy w hotelach lub hostelach, a zwiedzanie miasta rozpoczynamy rano, zapominając o śniadaniu — najważniejszym posiłku dnia. Często też jako mieszkańcy możemy spieszyć się do pracy. Kraków oferuje jednak wiele bistr oraz miejsc, gdzie możemy zjeść wartościowe śniadanie, będąc już “na mieście”. W tym tekście przedstawiamy kilka wartych uwagi lokali, w których zjemy śniadanie w Krakowie.

Gdzie zjeść śniadanie w Krakowie?

 

Bistro Bene by Tomasz Leśniak

Pierwszym idealnym miejscem na zjedzenie śniadania w Krakowie jest Bistro Bene by Tomasz Leśniak. To bistro oferuję kuchnie Europejską i Śródziemnomorską. Jest także przyjazne dla wegan i wegetarian. Znajduje się również blisko Rynku Głównego, dzięki czemu możemy wstąpić do niego “po drodze” jeśli zwiedzamy Kraków. Zjemy w tym miejscu wiele różnych dań od popularnej jajecznicy po bardziej wyszukane potrawy. Zakres cen waha się od 15 do 60 złotych. Dbałość o szczegóły, wystrój lokalu czy elegancka forma podania dania jest wysoko oceniania przez wiele osób w różnych rankingach.

 

Moment Resto Bar & Music

Moment Resto Bar & Music to lokal, który znajduje się na Kazimierzu. Oferuje on obiady i kolacje, ale jest otwarty od godziny 9 i serwuje również śniadania. Jednym z powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce, jest bardzo duży wybór dań oraz menu sezonowe. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest oferowanie dań narodowych. Dzięki temu będziemy mogli zjeść śniadanie francuskie, angielskie czy polskie. Samo miejsce cieszy się bardzo dużą popularnością. Lokal wykonany jest w eleganckiej drewnianej stylizacji w połączeniu z żółtym ciepłym światłem, co tworzy bardzo przyjemną atmosferę. Wybór lokalu to też strzał dziesiątkę, jeśli chcemy jedynie napić się szybkiej kawy.

 

Milkbar Tomasza

Milkbar Tomasza na ulicy Tomasza to jedno z ciekawych miejsc na śniadanie w Krakowie. Zjemy tam szybkie śniadanie, mając do wyboru kanapki na ciepło, bardziej złożone dania czy ciepłe przekąski. Sam lokal zlokalizowany jest w jednej ze starych kamienic oraz ma niezobowiązujący charakter. Jeśli zatem planujemy zjeść dobre i szybkie śniadanie, zdecydowanie warto wybrać się właśnie tam.