Odszkodowanie od linii lotniczych Ryanair za opóźniony lub odwołany lot.
Kraków Helena Sosińska - 08-06-2020

Odszkodowanie od linii lotniczych Ryanair za opóźniony lub odwołany lot.

Ryanair to popularna linia lotnicza, która co roku obsługuje miliony pasażerów. Klienci chętnie korzystają z usług firmy Ryanair, ponieważ oferuje ona bardzo korzystne ceny biletów. Przewoźnik ten znany jest także ze swej punktualności, jednak i w przypadku tej linii lotniczej zdarzają się opóźnione bądź całkowicie odwołane loty. Jakie prawa przysługują nam w takiej sytuacji? Bardzo istotną kwestią, o której wiele osób niestety nie wie jest odszkodowanie za odwołany/opóźniony lot.

Odszkodowanie od linii lotniczej Ryanair za odwołany/opóźniony lot.

Jeżeli zaplanowany przez nas lot linią lotniczą Ryanair został opóźniony bądź odwołany to pamiętajmy o tym, że w takiej sytuacji przysługuje nam stosowne odszkodowanie. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że za problemy w linii Ryanair odszkodowanie zostanie wypłacone nam wyłącznie w przypadku, gdy nasz lot spełni określone kryteria niezbędne do uzyskania rekompensaty. Odszkodowanie należy się klientom tylko w sytuacji, gdy opóźnienie lub odwołanie lot nastąpiło z bezpośredniej winy firmy Ryanair. Dlatego też o rekompensatę nie możemy ubiegać się w sytuacji, gdy do zdarzenia doszło na skutek wytępienia nadzwyczajnych okoliczności niezależnych od przewoźnika. Do takich zdarzeń należy miedzy innymi zablokowanie przestrzeni powietrznej czy gwałtowne pogorszenie się warunków pogodowych. Niestety wiele osób ze względu na nieznajomości przepisów prawnych rezygnuje z możliwości starania się o zadośćuczynienie. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli chcemy uniknąć samodzielnego załatwiania skomplikowanych formalności związanych z uzyskaniem odszkodowania to z całą pewnością warto skorzystać z usług doświadczonej firmy specjalizującej się w zagadnieniach dotyczących odszkodowań za odwołane i opóźnione loty. Profesjonalną pomoc w tego typu sprawach możemy uzyskać od firmy DelayFix. Zatrudnieni w niej wykwalifikowani pracownicy w fachowy sposób pomogą nam w czynnościach związanych z otrzymaniem należnego zadośćuczynienia.

Odszkodowanie od linii lotniczych Ryanair za opóźniony lub odwołany lot.

Dlaczego warto skorzystać z ofert firmy DelayFllix?

Skorzystanie z pomocy firmy DelayFlix jest naprawdę proste, wystarczy bowiem wypełnić bezpłatny formularz dostępny na stronie internetowej firmy. W ten sposób sprawdzimy czy nasz przypadek kwalifikuje się do otrzymania rekompensaty, jeżeli tak się nie stanie to nie ponosimy żadnych kosztów, ponieważ prowizja pobierana jest dopiero po pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy. Co ważne pracownicy firmy DelayFlix do każdego klienta podchodzą indywidualnie i każdemu z nas przedstawią najkorzystniejsze rozwiązanie sprawy. Po przekazaniu kluczowych danych na temat konkretnego lotu możemy liczyć na natychmiastową pomoc. Specjaliści z dziedziny prawa pomogą nam na każdym etapie uzyskania zadośćuczynienia, zajmą się negocjacjami z przewoźnikiem, a w razie potrzeby reprezentowaniem nas w konflikcie z Ryanair. Pamiętajmy o tym, że ubieganie się o odszkodowanie od linii lotniczej Ryanair za pomocą profesjonalnej firmy jest znacznie skuteczniejsze niż samodzielne załatwianie rekompensaty.