Flowerbox - dla kogo i na jakie okazje?
Rozrywka Patrycja Dziadosz - 26-10-2020

Flowerbox - dla kogo i na jakie okazje?

Kwiaty są idealnym prezentem na każdą okazję – urodziny, imieniny, ślub, zaręczyny – pasują zawsze. Mogą być wręczone w formie bukietu, w doniczce, luźno związane, pojedynczo lub w bardzo efektownym i populranym flowerboxie. Wybór wśród tylu kolorów i rodzajów jest bardzo duży, na przykład róże, tulipany, piwonie – wszystko zależy od rodzaju uroczystości oraz upodobań osoby obdarowanej.

Flowerbox - dla kogo i na jakie okazje?

Co sprawia, że flowerboxy są wyjątkowe?

Każdy flowerbox to dzieło sztuki i nie ma w tym stwierdzeniu ani trochę przesady, na jego korzyść przemawia wiele możliwości odnośnie sposobu ułożenia kwiatów. Zależy to od ich gatunku, ilości i wielkości flowerboxa, jaki chcemy otrzymać. Ojczyzną flowerboxów są Emiraty Arabskie i Rosja, to tam zdobyły popularność, która przeniosła się do innych krajów. W Polsce również zostały docenione, tym bardziej, że najczęściej umieszcza się w nich cięte różne w wielu opcjach kolorystycznych. Bukiet kwiatów w takiej formie zamyka się w efektownym tekturowym pudełku, często przewiązanym kolorową wstążką. Wybór pudełka także jest dowolny, w pracowniach florystycznych dostępne są w różnych kształtach, wielkościach, barwach. Flowerbox to sposób na maksymalne wydłużenie trwałości kwiatów, co zapewnia specjalna gąbka florystyczna umieszczona na dole pudełka. Kwiaty są poddane niezbędnych procesom pielęgnacyjnym, mogą więc cieszyć oko przez dłuższy czas, niż klasyczny bukiet. Tak stworzony podarunek jest przede wszystkim funkcjonalny i to sprawia, że wyróżnia się na tle innych dzieł florystycznych. Co ciekawe, nie ma konieczności podlewania kwiatów zamkniętych we flowerboxie, ani podcinania łodyg, gdyż wszystkie niezbędne składniki znajdują się we wspomnianej wcześniej gąbce.

Z jakiej okazji wręczyć flowerbox?

Flowerbox jest praktycznym prezentem, ponieważ dedykowany jest na każdą okazję, dla kobiet uwielbiających kwiaty w niebanalnej formie. Nową właścicielkę będą cieszyły znacznie dłużej, niż standardowy bukiet. To wspaniały gest na przykład z okazji Dnia Matki, która włożyła wiele trudu w wychowanie swoich dzieci, za co należą jej się specjalne podziękowanie. To również praktyczny dodatek do prezentu urodzinowego, czy imieninowego dla bliskiej osoby – przez cały czas podarowany flowerbox będzie przypominał o doniosłości tych dwóch okazji. Będą przy temacie flowerboxa, nie można zapomnieć o jeszcze jednej okazji, jaką są oświadczyny. Piękny pierścionek, a wraz z nim wyjątkowy flowerbox dla wyjątkowej kobiety. Czy może istnieć lepszy sposób na zrobienie idealnego wrażenia na przyszłej żonie? Z całą pewnością nie! Takie emocje i gesty zostaną zapamiętane na zawsze i docenione. Funkcjonolność flowerboxa przejawia się także w możliwościach wykorzystania pudełka po kwiatach, gdy przestaną być świeże. Można w nim przechowywać drobiazgi, umieścić inne kompozycje kwiatowe, by pełniło funkcję ozdobnego i oryginalnego wazonu. Ilość pomysłów może być nieograniczona, tak samo jak w przypadku kompozycji układanych ze wszystkich możliwych gatunków i kolorów kwiatów.