Spektakle teatralne online za darmo, które warto obejrzeć
Rozrywka Patrycja Małek - 25-11-2020

Spektakle teatralne online za darmo, które warto obejrzeć

Obecnie z powodu pandemii koronawirusa w Polsce zamknięte zostały wszystkie teatry. Na szczęście dla osób, które tęsknią za spektaklami jest też pocieszająca wiadomość w Internecie za darmo dostępnych do obejrzenia jest wiele ciekawych spektakli. Oto kilka propozycji godnych uwagi.

Wszystko o mojej matce

Jest to projekt Michała Borczucha (który jest jednocześnie reżyserem) i Krzysztofa Zarzeckiego. Inspiracją do powstania tego dzieła była choroba nowotworowa i śmierć ich matek. Są to dwie zupełnie różne osobiste historie, które tworzą tak jakby zbiorowy portret matki, kobiety. Warto zaznaczyć, że spektakl ten zdobył wiele nagród.

Wymazywanie

Wymazywanie to spektakl wyreżyserowany przez Krystiana Lupę. To widowisko teatralne opowiada przede wszystkim o wypartej świadomości i niemożności spotkania się z samym sobą, o tym jak zaburzający wpływ na życie ludzkie miała wojna. Wymazywanie oparte jest na wybitnej powieści Thomasa Bernharda, w której to pisarz rozliczał Austrię i Europę z nazizmu i nacjonalizmu. Należy zaznaczyć, że interpretacja tego dzieła dokonana przez Krystiana Lupę odniosła naprawdę bardzo wielki sukces.

Spektakle teatralne online za darmo, które warto obejrzeć

Boska

Boska w reżyserii Andrzeja Domalika to opowieść o historii życia Florence Foster Jenkins, która to uznawana była za najgorszą śpiewaczkę w historii świata, a mimo to występowała w najsłynniejszych salach koncertowych. To widowisko teatralne może rozbawić nas do łez, choć są w nim także momenty, które skłaniają do głębszych refleksji.

(A)pollonia

Ten spektakl wyreżyserowany przez Krzysztofa Warlikowskiego to natomiast opowieść o trzech kobietach. Poruszone są tu przede wszystkim kwestie związane z sensem ofiarnictwa i odpowiedzialnością za czyny oraz z tym jak nasze wybory wpływają na życie innych osób.

Ślub

Ślub w reżyserii Anny Augustynowicz na podstawie działa Witolda Gombrowicza to spektakl, który warto zobaczyć. Utrzymany jest on w charakterystycznej dla reżyserki estetyce. Warto dodać, że ten słynny dramat został ukazany przez nią z wielką klasą i jakością.

Miedzy nami dobrze jest

To tragikomedia wyreżyserowana przez Grzegorza Jarzynę na podstawie książki Doroty Masłowskiej. Sztuka ukazuje historię kobiet, które to prowadzą iluzoryczne życie.