Koncerty w Polsce – kiedy można liczyć na ich powrót?
Rozrywka Patrycja Obarowska - 23-04-2021

Koncerty w Polsce – kiedy można liczyć na ich powrót?

Mówi się, że koncerty do Polski wrócą już niedługo. Trzeba liczyć się z tym, że powrót do normalności będzie odbywał się na całkiem innych zasadach w porównaniu do tego, jak było jeszcze w przed pandemią. Kiedy zatem do Polski wrócą koncerty oraz jakie zasady będą nas obowiązywać na tego typu wydarzeniach muzycznych? Oto kilka istotnych informacji, na które z utęsknieniem czekają melomani.

Koncerty w Polsce  - istotne informacje

Koncerty w Polsce powoli wracają, jednak ich powrót odbyć się musi na zupełnie nowych warunkach, nieznanych nam do tej pory. Oświadczenie to zostało wydane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Trzeba przygotować się na to, że koncerty muzyczne oraz inne wydarzenia rozrywkowe będą organizowane w zupełnej innej formie, niż tej znanej nam z 2019 roku. Wiele osób już z niecierpliwością wyczekuje możliwości pójścia na koncert czy event muzyczny. Obecnie nie ma jeszcze oficjalnej daty powrotu koncertów, ponieważ zależy to od trwającej już III fali pandemii koronawirusa w Polsce. Mimo to Ministerstwo Kultury wyszło naprzeciw fanów muzyki i już opracowało nowe wytyczne, pozwalające na powrót do nowej normalności.

Koncerty w Polsce – kiedy można liczyć na ich powrót?

Zasady organizowania koncertów w Polsce

Koncerty w Polsce będą się odbywać, jednak na zupełnie nowych warunkach. Uczestnicy koncertów będą zmuszeni do zakładania maseczek na twarz. Nie będzie możliwości spożywania jedzenia i picia na koncertach, więc będzie trzeba przychodzić na koncerty najedzonym. Przed każdym koncertem będzie trzeba złożyć oświadczenie, potwierdzające brak zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Nastąpi zmniejszenie liczby uczestników o połowę, na widowni będzie wolne co drugie krzesło.

Podobnie jak fani muzycy, tak i sami artyści nie mogą się doczekać możliwości zagrania muzyki na żywo przed publicznością. Wielu z nich podaje już wstępne terminy koncertów, na których planują się pojawić osobiście. Wszyscy mają świadomość tego, że czas powrotu wydarzeń rozrywkowych zależy tylko i wyłącznie o sytuacji epidemicznej w kraju.