Gdzie zaparkować w Krakowie blisko Wawelu?
Kraków Helena Sosińska - 29-10-2019

Gdzie zaparkować w Krakowie blisko Wawelu?

Wawel w Krakowie to zdecydowanie jedno z najczęściej i najchętniej odwiedzanych miejsc. Ta historyczna lokalizacja przyciąga niezmiennie od pory roku czy godziny wielu zwiedzających. Duża część z nich przyjeżdża na Wawel samochodami. W połączeniu z zakazami parkowania rodzi to pewien problem -  przyjeżdżając własnym autem. W tym tekście podpowiadamy gdzie zaparkować w Krakowie blisko Wawelu.

Gdzie zaparkować w Krakowie blisko Wawelu?

 

Parking pod Wawelem — ul. świętego Idziego

Pierwszym i zdecydowanie najbliższym miejscem, gdzie możemy zaparkować obok Wawelu. Jest parking na ulicy świętego Idziego. Znajduje się on w naprawdę bliskiej odległości i dzieli nas tylko kilkadziesiąt metrów od Wawelu. Jest to najbliższa możliwa lokalizacja, która jest niezwykle dogodna. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w tym miejscu mogą często występować problemy z brakiem miejsc parkingowych.

 

Parking Wawel — Plac Na Groblach 24

Jednym z najlepszych o najdogodniejszych miejsc do parkowania blisko Wawelu jest Parking Wawel. Jest to nowoczesny podziemny i wielopoziomowy parking strzeżony. W zamian za opłatę uzyskamy pod 600 miejsc do parkowania, elektroniczny system prezentacji wolnych miejsc i bardzo dobrą lokalizację. Parkując samochód w tym miejscu, mamy pewność, że pozostanie on bezpieczny i będziemy mogli skupić się, na spokojnym zwiedzaniu Krakowskich zabytków.

 

Parking - Straszewskiego 14

Nieco dalej — ale również w bardzo dogodnej lokalizacji znajduje się parking na ulicy Straszewskiego. Parking ten znajduje się w centrum miasta, z którego łatwo dojść na Wawel. Miejsca parkingowe są strzeżone i monitorowane, dlatego również zyskujemy komfort zwiedzania zabytków Krakowa bez obawy o własny samochód. Parking na Straszewskiego oferuje 130 miejsc do parkowania.

 

Hotele obok Wawelu

Ciekawą alternatywą dla typowych parkingów może być pomysł zaparkowania pod jednym z okolicznych hoteli. Przeważnie mają one jedynie miejsca parkingowe tylko dla swoich gości. Warto jednak sprawdzić możliwość płatnego parkowania. Często może być ono tańsze, a lokalizacja dogodniejsza od komercyjnych parkingów.