Co warto wiedzieć o KBF?
Kraków Monika Zygmunt - Jakuć - 02-06-2022

Co warto wiedzieć o KBF?

Kultura ma ogromny wpływ na rozwój społeczeństwa, jest również ważnym czynnikiem rozwoju lokalnego danego miejsca. Sprawnie działające instytucje kultury, które z zaangażowaniem realizują swoje obowiązki, to prawdziwy skarb dla miasta. Przykładem miasta o bardzo dobrej polityce kulturalnej jest z całą pewnością miasto Kraków, nazwane Miastem Kultury. To właśnie tu funkcjonuje KBF. Co zatem dobrze jest wiedzieć na temat tej instytucji?

Krakowska instytucja kultury KBF – czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Jednym z kluczowych celów Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF) jest promocja miasta Krakowa. Instytucja ta organizuje znane festiwale oraz godne uwagi wydarzenia kulturalne, które zapewniają uczestnikom wiele dobrych emocji. KBF przygotowuje nie tylko te flagowe widowiska dla wielotysięcznej publiczności, ale także te mniejsze kameralne wydarzenia artystyczne. Warto również wiedzieć o tym, że Krakowskie Biuro Festiwalowe zajmuje się także zarządzaniem Centrum Kongresowym ICE Kraków, prowadzeniem centrów informacji turystycznej Info Kraków oraz jest operatorem miejskiej strategii promocji czytelnictwa programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Oprócz autorskich projektów i programów KBF jest współorganizatorem wielu innych ważnych wydarzeń. Zarówno eksperci, jak i bezpośredni odbiorcy bardzo dobrze oceniają cykliczne projekty oraz długofalowe programy realizowane przez KBF. Wszystkie projekty, festiwale i programy przygotowywane są tu z myślą o mieszkańcach Krakowa i turystach. Instytucja ta stawia na różnorodność, dlatego też ma wiele obszarów działania, do których możemy zaliczyć między innymi: muzykę, film czy literaturę. Należy przy tym podkreślić, że dla KBF ważne jest, aby wszystkie zainteresowane osoby mogły mieć równy dostęp do kultury.

Co warto wiedzieć o KBF?

Dlaczego działalność Krakowskiego Biura Festiwalowego jest tak ważna i potrzebna?

KBF ma wpływ na życie kulturalne Krakowa i tym samym przyczynia się do wzrostu jakości życia mieszkańców tego miasta oraz rozwoju turystyki. W Krakowie świat kultury łączy się ze światem turystyki. Znane krakowskie festiwale każdego roku przyciągają do miasta wielu turystów. Dzięki takiej instytucji jak Krakowskie Biuro Festiwalowe wiele osób może obcować z kulturą i tym samym poszerzać swoje horyzonty. W Krakowie panuje życzliwa atmosfera dla twórców. KBF zachęca mieszkańców do podejmowania przedsięwzięć oraz wspiera oddolne inicjatywy obywatelskie. Dzięki działalności tej instytucji wszyscy miłośnicy kultury i sztuki są w stanie odnaleźć w Krakowie takie koncerty, festiwale, wydarzenia literackie czy spektakle, w których wezmą udział z prawdziwą przyjemnością. Warto dodać, że wyszukiwanie interesujących nas wydarzeń kulturalnych organizowanych w stolicy Małopolski przy skorzystaniu z portali, które powiązane są z Krakowskim Biurem Festiwalowym jest naprawdę proste. Mowa tu miedzy innymi o takich portalach informacyjno -kulturalnych jak: Karnet Kraków czy Kraków Travel. Bez wątpienia warto więc odwiedzić te strony.

Więcej informacji pod adresem https://kbf.krakow.pl/o-kbf/.