Weekendowe punkty szczepień w Małopolsce.
Kraków Piotr Jamrozik - 08-08-2021

Weekendowe punkty szczepień w Małopolsce.

Pandemia koronawirusa trwa już na świecie od ponad roku. Obecnie mamy jednak dostęp do szczepień. Na dzień dzisiejszy w Polsce przeciwko COVID-19 można zaszczepić się jedną z czterech szczepionek. Są to następujące szczepionki: BioNTech Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson oraz Oxford AstraZeneca.

„Niedziela szczepień” w Małopolsce

Inicjatorem wydarzenia o nazwie „Niedziela szczepień”, które odbywa się na terenie Małopolski jest Wojewoda Małopolski – Łukasz Kmita. Akcja „Niedziela szczepień” współtworzona jest z archidiecezją krakowską i diecezją tarnowską. Wydarzenie to ma na celu zapewnienie prostego dostępu do szczepień osobom, które tego potrębują, ponieważ z różnych względów nie mogą skorzystać ze szczepienia w innym terminie. Aby zaszczepić się w niedzielę w jednym z mobilnych punków na terenie Małopolski nie potrzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść z dowodem osobistym i wyrazić chęć przyjęcia szczepionki. W takich punktach szczepienia wykonywane są zgodnie z obowiązującymi procedurami i standardami. Osoby, które zgłaszają się na szczepienie otrzymują jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Weekendowe punkty szczepień w Małopolsce.

Ile osób na terenie Małopolski skorzystało z weekendowych punktów szczepień w weekend 31 lipca – 1 sierpnia?

Jak informuje Wojewoda Łukasz Kmita akcja „Niedziela szczepień” jest potrzebna i widać, że przynosi zamierzone efekty. Jedną z odsłon akcji „Niedziela szczepień” są weekendowe punkty szczepień na terenie Małopolski. Podczas weekendu 31 lipca – 1 sierpnia na terenie Małopolski dostępnych było aż 19 tego rodzaju punktów. To właśnie dzięki takim punktom w tym czasie udało się zaszczepić aż 1898 osób. Najwięcej osób zaszczepiło się w mobilnym punkcie na terenie Gdowa – były to aż 283 osoby. Szczepienie dużym zainteresowaniem cieszyło się również na Małym Rynku w Krakowie. Tam z przyjęcia jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson skorzystało 249 osób. Jak zapowiada Wojewoda Małopolski akcja z mobilnymi punktami szczepień będzie kontynuowana, ponieważ szczepienia to szansa na powrót do normalności i do życia, jakie znam z przed pandemii.