Termometr - sprzęt który warto mieć w domu.
Zdrowie Piotr Tymczak - 21-05-2020

Termometr - sprzęt który warto mieć w domu.

Termometr to z całą pewnością jeden z najważniejszych elementów domowej apteczki. Można wręcz powiedzieć, że jest to urządzenie, bez którego podczas choroby nie jesteśmy w stanie się obyć. W dzisiejszych czasach wiele osób chętnie decyduje się na zakup nie tylko jednego termometru, ale np., dwóch lub nawet trzech modeli. Wielu z nas uważa, że dobrze jest posiadać w domu zarówno model klasyczny - analogowy, jak i nowoczesny - cyfrowy.

Dlaczego warto mieć w domu sprawdzony termometr?

W przypadku wystąpienia gorączki należy dokonywać systematycznych pomiarów temperatury, tak aby w razie potrzeby zastosować leki przeciwgorączkowe lub jeżeli takie działanie okaże się nieskuteczne - skontaktować się z lekarzem. Warto mieć, zatem w domu sprawdzony termometr. Taki sprzęt przyda się zarówno w przypadku dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i seniorów. Należy również pamiętać o tym, że u niemowląt i najmłodszych dzieci wysoka temperatura może doprowadzić do wystąpienia tak zwanych drgawek gorączkowych, dlatego też u maluchów bardzo istotny podczas choroby jest regularny monitoring temperatury ciała. Warto odpowiednio wcześniej wyposażyć się w dobrej jakości termometr, aby później w razie gorączki nie kupować na szybko pierwszego lepszego urządzenia, tylko korzystać ze sprawdzonego sprzętu, do którego mamy zaufanie. O zakupie termometru dla niemowlaka warto pomyśleć już w trakcie trwania ciąży.

Termometr - sprzęt który warto mieć w domu.

Jaki model termometru wybrać?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju termometry. Możemy podzielić je przede wszystkim na dwie podstawowe grupy: termometry analogowe i termometry cyfrowe. Termometry analogowe doskonale sprawdzą się w przypadku osób dorosłych, starszych dzieci i seniorów, natomiast termometry cyfrowe idealnie nadają się do pomiaru temperatury u niemowląt i najmłodszych maluchów. Jeżeli zależy nam na zakupie dokładnego termometru, który będzie spełniał wszystkie wymagane normy dotyczące tego typu urządzeń medycznych warto zapoznać się z ofertą sklepu Geratherm. Jest to, bowiem firma, która w swojej ofercie posiada wysokogatunkowe, profesjonalne urządzenia pomiarowe, które zostały odpowiednio dostosowane do potrzeb i oczekiwań poszczególnych grup wiekowych. W sklepie Geratherm zakupimy między innymi precyzyjny termometr analogowy Geratherm Classic, który zamiast szkodliwej rtęci zawiera bezpieczną substancje – galinstan. Warto zauważyć, że posiada on wieczystą gwarancję, a dzięki dołączonej do zestawu strzepywaczce jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Model ten dostępny jest również w wersji XL. Takie rozwiązanie doceniają zwłaszcza seniorzy oraz osoby mające problem ze wzrokiem, ponieważ dzięki zastosowaniu efektu lupy odczytanie wyniku jest znacznie ułatwione. Urządzeniem zasługującym na uwagę jest również bezdotykowy termometr Non Contact, dzięki któremu szybko, dokładnie i bezboleśnie zmierzymy temperaturę nawet u najmłodszych maluchów. Należy przy tym podkreślić, że elektroniczny termometr Non Contact to niezwykle uniwersalne urządzenie, możemy wykorzystać go, bowiem także do pomiaru temperatury otoczenia i płynów.