Masowy Punkt Szczepień w Tauron Arenie
Kraków Bartosz Dybała - 29-03-2021

Masowy Punkt Szczepień w Tauron Arenie

Władze miasta zapowiedziały, iż najpóźniej za 2 tygodnie rozpocznie się powszechne szczepienie przeciw koronawirusowi w hali Tauron Areny. Marcin Jędrychowski, obecny dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie poinformował, że dziennie będzie można zaszczepić nawet do 2 tysięcy osób. Ten punkt szczepień powstanie dzięki współpracy wojewody z miastem Kraków i Szpitalem Uniwersyteckim.

Kwiecień miesiącem przyrostu szczepionek

Na podstawie informacji podanych przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę w kwietniu ma pojawić się znacznie więcej szczepionek, co ma przyśpieszyć akcję szczepień. Akcja ta niestety bez odpowiedniej infrastruktury się nie odbędzie – stąd zorganizowanie jej na Tauron Arenie. Decyzję tą poparł prezydent miasta Jacek Majchrowski. Podkreślił, że w tym miejscu znajduje się parking na 300 samochodów oraz komunikacja miejska do tego punktu jest niezwykle rozwinięta. Na terenie Tauron Areny mają pojawić się cztery punkty szczepień. Ponadto, gdy wystąpi taka potrzeba prezydent zadeklarował, iż będzie w stanie udostępnić również inne miejsca do szczepień takie jak np. Miejskie Centrum Opieki przy ul. Wielickiej i Centrum Kongresowe ICE.

Masowy Punkt Szczepień w Tauron Arenie

Uruchomienie punktu szczepień do 2 tygodni

Dyrektor szpitala Uniwersyteckiego oznajmił, że na uruchomienie punktu szczepień szpital potrzebuje od 1 do 2 tygodni. Mówił, iż musi wziąć pod uwagę właściwe zabezpieczenie na skutek wystąpienia niepożądanych skutków. Stąd konieczne jest zorganizowanie na miejscu szczepień zespołu ratownictwa medycznego. Zdaniem Jędrychowskiego na Tauron Arenie dziennie będzie można podać nawet do 2 tysięcy szczepionek. Zwiększenie liczby podanych szczepionek w Tauron Arenie zmniejszy liczbę szczepień w Szpitalu Uniwersyteckim, w którym obecnie działa szpital tymczasowy dla chorych z koronawirusem. Dla dyrektora najważniejszym priorytetem jest zapewnienie najwyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa tak, by osoby starsze nie mieli żadnych wątpliwości co do decyzji o szczepieniu. Akcja ta ma znacznie przyśpieszyć szczepienia w województwie.