Najlepsze zabiegi kosmetyczne do wykonania jesienią
Zdrowie Patrycja Małek - 27-11-2020

Najlepsze zabiegi kosmetyczne do wykonania jesienią

Jesień i zima mają wiele uroku, ale niestety mało sprzyjające warunki atmosferyczne, przebywanie w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach i brak słońca negatywnie wpływają na stan naszej skóry. Często jest to dla nas okres infekcji i zachorowań, a nasz organizm jest mocno osłabiony. Pamiętajmy zatem, by szczególnie wtedy dbać o stan naszego zdrowia i kondycję naszej skóry oraz włosów. Oprócz cieplejszych swetrów oraz zimowych kurtek warto zakupić też bardziej odżywczy i ochronny krem, pamiętać o częstym nawilżaniu dłoni i dodatkowej maseczce dla naszych włosów podrażnionych czapkami i nagrzewanym powietrzem.

Jesień to doskonały czas na złuszczanie i odświeżanie naszej skóry

W kwestii zabiegów estetycznych jesień ma tę ogromną zaletę, że można wykonać wiele takich działań, których należy unikać latem. Jest to doskonały czas, by dać odetchnąć skórze narażanej wcześniej na promienie słoneczne, słoną wodę i różne egzotyczne alkohole. Teraz czas na to, by w pełni ją zregenerować, odświeżyć i przywrócić blask. Jesienna pielęgnacja pomoże też przygotować skórę na działanie mroźnego powietrza. Szczególnie polecane w tym czasie zabiegi to mikrodermabrazja, zabiegi laserowe, jak usuwanie owłosienia czy blizn, ale także wszelkie peelingi, zamykanie naczynek i zabiegi z udziałem kwasów.

Najlepsze zabiegi kosmetyczne do wykonania jesienią

Czas na rozpoczęcie serii zabiegów laserowych

Mniejsze promieniowanie słoneczne sprawia, że zabiegi wykonywane na naszej twarzy nie są dla niej tak niebezpieczne, jak latem. Wszystkie rytuały związane ze złuszczaniem naszego naskórka niosą ze sobą ryzyko podrażnienia skóry i zmuszają do unikania słońca, stąd krótkie jesienne dni to doskonały czas, by zafundować sobie serię upiększających zabiegów, które nie będą niosły ze sobą ryzyka choćby przebarwienia naszej skóry. To także świetny moment, by rozpocząć depilację laserową. Seria zabiegów rozpoczęta teraz umożliwi Ci spokojne wykonanie wszystkich niezbędnych spotkań do wiosny, gdy będziesz się mogła cieszyć gładką skórą bez podrażnień, wrastających włosków i stanów zapalnych mieszków włosowych.