Implanty zębowe - co warto o nich wiedzieć?
Kraków Anna Sierant - 21-04-2021

Implanty zębowe - co warto o nich wiedzieć?

Wszczepienie implantów zębowych to w dzisiejszych czasach popularny zabieg, na który chętnie decyduje się wielu pacjentów. Ta metoda leczenia stomatologicznego wyróżnia się szeregiem zalet. Dzięki niej wiele osób może cieszyć się naturalnym i pięknym uśmiechem. Implanty stomatologiczne dają naprawdę bardzo dobry efekt estetyczny. Co zatem warto o nich wiedzieć?

Implanty stomatologiczne - podstawowe informacje

Implanty stomatologiczne to rozwiązanie, które można zastosować zarówno przy utracie jednego zęba, jak i w celu odbudowy części zgryzu. Implanty to swego rodzaju zamienniki korzeni zębów. Założenie implantu polega na wszczepieniu śruby chirurgicznej w kość szczęki bądź żuchwy. Następnie na takiej śrubie umocowana zostaje sztuczna korona zęba. Zabieg wszczepienia implantów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie musimy obawiać się bólu. Co ważne podczas jednej wizyty dentysta może założyć nam nawet kilka implantów.

Istnieją różne rodzaje implantów dentystycznych, gdzie obecnie najpopularniejszymi implantami zębowymi są implanty tytanowe, które wyróżniają się wysoką trwałością. Surowiec ten jest bezpieczny dla zdrowia. Tego typu implanty mogą być stosowany u większości pacjentów. Jeżeli zdecydujemy się na implanty zębowe pamiętajmy, że warto jest wybrać taki gabinet stomatologiczny, w którym pracują doświadczeni i wykfalifikowani specjaliści, oferujący możliwość skorzystania z komputerowego planowania leczenia implanto-protetycznego.

Co zyskujemy dzięki implantom stomatologicznym? Zalety implantów zębowych

Implanty dentystyczne to bardzo skuteczne rozwiązanie protetyczne, dzięki nim możemy zyskać wymarzony, piękny uśmiech. Są one znakomitym uzupełnieniem braków zębowych, ponieważ to właśnie one najskuteczniej naśladują naturalne uzębienie. Warto podkreślić, że implanty już w przeciągu kilku miesięcy doskonale integrują się z kością. Ponadto należy zaznaczyć, że ich funkcjonalność jest taka sama jak funkcjonalność naszych własnych zębów.

Przy posiadaniu implantów dentystycznych możemy gryźć nawet twarde pokarmy. Implanty zapewniają nam bardzo duży komfort, zarówno w czasie jedzenia, jak i mówienia. Ponadto warto dodać, że dzięki implantom zębowym wzmacniamy nasze uzębienie, ponieważ wszczepienie implantów stomatologicznych zapobiega zanikowi tkanki kostnej. Do zalet tej metody uzupełnienia braków w uzębieniu możemy zaliczyć także brak ingerencji w strukturę sąsiadujących zdrowych zębów oraz zachowanie naturalnego kształtu szczęki.

Implanty zębowe - co warto o nich wiedzieć?

Jak powszechnie wiadomo, posiadanie pięknego uzębienia jest naprawdę istotne. Zęby są nieodłącznym elementem naszego wizerunku. Jeżeli z jakichś powodów doszło do uszkodzeń naszych zębów, których nie można już wyleczyć, pamiętajmy, że doskonałym rozwiązaniem na uzupełnienie braków w uzębieniu mogą okazać się właśnie implanty stomatologiczne. Choć z pewnością nie są one tanie, jest to naprawdę bardzo dobra inwestycja zarówno w nasz wygląd jak i zdrowie.

Partnerem materiału jest Indexmedica - implanty Kraków.