Raporty i analizy ERP – jakie korzyści przynoszą? 
Biznes Agnieszka Wojtas - 31-12-2021

   Raporty i analizy ERP – jakie korzyści przynoszą? 

Nowoczesne systemy ERP to narzędzia często i chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców z wielu branż. Pozwalają sprawnie i efektywnie zarządzać różnymi działami w firmie. Jedną z funkcjonalności profesjonalnych programów ERP jest tworzenie szczegółowych raportów i analiz.

Praktyczny moduł Analizy BI

Oprogramowanie Comarch Optima to jedno z najpopularniejszych i najefektywniejszych systemów ERP. Nowoczesne narzędzie wyposażono w moduł Analizy BI, który jest przeznaczony do opracowywania analiz i raportów w systemach ERP na podstawie wprowadzonych danych. To praktyczna opcja, która sprawdzi się zwłaszcza w przypadku właścicieli oraz osób zarządzających średnimi i małymi przedsiębiorstwami.

Jakie możliwości oferuje moduł Comarch?

Moduł Comarch ERP Optima Analizy BI pozwala na analizowanie i porównywanie rozmaitych danych. Daje również możliwość weryfikowania poziomu realizacji danego planu, jak również śledzenia trendów. Wiele predefiniowanych raportów umożliwia z kolei sprawne monitorowanie i zarządzanie spółką.

Innowacyjne rozwiązanie służy ponadto do usprawniania procesów podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie. Umożliwia łatwe i wygodne weryfikowanie realizacji planów firmowych, a także prowadzi do obniżenia kosztów pozyskiwania analiz. Korzystanie z niego wiąże się też ze znaczną oszczędnością czasu. Daje lepszy wgląd w działalność przedsiębiorstwa.

Po zalogowaniu się do Pulpitu Menadżera dyrektor bądź właściciel spółki ma dostęp do wielu szczegółowych, przydatnych raportów. Należą do nich m.in. raporty dłużników i wierzycieli, zestawienia kadrowo-płacowe, analizy obrotów magazynowych, struktura wiekowa zobowiązań i należności, a także raporty dotyczące rejestrów VAT, zapisów KPIR oraz księgowych. Dzięki nim codzienna praca działów sprzedażowych, księgowych, ale również innych specjalistów w firmie staje się wydajniejsza, sprawniejsza i efektywniejsza.

   Raporty i analizy ERP – jakie korzyści przynoszą? 

Profesjonalne wdrożenie Comarch ERP – Kraków i okolice

Aby móc w pełni korzystać z rozbudowanych możliwości, jakie oferuje system ERP, konieczne jest jego prawidłowe zainstalowanie i wdrożenie. Najlepiej skorzystać w tym zakresie z usług doświadczonych specjalistów oferujących systemy Comarch ERP Kraków to tylko jedno z wielu miast, na którego terenie świadczy usługi firma Polkas.

Przedsiębiorstwo zapewnia profesjonalne usługi z zakresu wdrażania i integracji systemów informatycznych klasy ERP. Spółka kieruje swe usługi do małych i dużych przedsiębiorstw działających w dowolnych branżach. Oferuje innowacyjne, praktyczne oraz bardzo cenione przez klientów systemy, takie jak Comarch ERP Optima, enova365, Comarch ERP XL czy Sage Symfonia.

Specjaliści zapewniają kompleksowe usługi pozwalające na wdrożenie wybranego oprogramowania ERP wraz z niezbędnymi modułami. Służą też pomocą w kompleksowym dostosowaniu funkcjonalności systemu do indywidualnych wymagań oraz potrzeb firmy. Pomagają we właściwym dobraniu potrzebnych sprzętów, serwerów i oprogramowania, wspierających prawidłową pracę całego przedsiębiorstwa.