Konkursy internetowe dla dzieci
Rozrywka Monika Jarocka - 13-06-2021

Konkursy internetowe dla dzieci

Dzieci podobnie zresztą jak i dorośli lubią uczestniczyć w różnych konkursach internetowych, w których do zdobycia jest szereg ciekawych nagród. Internet to przestrzeń, w której znajduje się ogromna ilość takich wydarzeń dedykowanych właśnie dla najmłodszych. Na jakiej zasadzie organizowane są tego typu konkursy internetowe? Co warto wiedzieć na ich temat oraz gdzie szukać ciekawych konkursów?

Konkursy internetowe dla dzieci – forma

Jak można się spodziewać konkursy internetowe dla młodszej grupy wiekowej mogą przybierać różną formę. Czasem uczestnicy muszą wykonać zadanie online bądź przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. Zdarzają się nieco bardziej złożone konkursy internetowe, w których wymagania są nieco bardziej rozbudowane. Jak można się spodziewać większy nakład pracy wiąże się z atrakcyjniejszymi nagrodami. Wynika to z większego zaangażowania dzieci i czasu poświęconego na zadanie. W tego typu konkursach najczęściej można wygrać różnego typu zabawki oraz akcesoria dla dzieci. Wśród częstych nagród spotkać można klocki, hulajnogi, bilety do kina czy płyty DVD z bajkami czy filmami dla dzieci.

Konkursy internetowe dla dzieci

Miejsca konkursowe oraz wysłanie zgłoszeń

Konkursy internetowe dla dzieci zwykle znaleźć można na portalach ściśle dedykowanych konkursom, w których na bieżąco są podawane informacje o aktualnych konkursach w sieci. Warto sprawdzić, czy na danej stronie nie ma specjalnej zakładki dla dzieci. To, co jest pomocne, to, że na takich portalach każdy konkurs jest szczegółowo opisany. Przy każdym opisie występuje przycisk „weź udział”, który odsyła do strony organizatora konkretnego konkursu.

To, co jest szczególnie zalecane, aby przed zapisaniem się na konkurs wnikliwie zapoznać się z regulaminem. Trzeba sprawdzić kto jest organizatorem konkursu, jakie ma warunki oraz nagrody. Zwykle, biorąc udział w renomowanym konkursie pobierany jest podatek od wygranej. Ważne jest doczytanie tego, kto po wygranej pokrywa te koszty, czy są po stronie zwycięzcy czy też organizatora. W przypadku konkursów dla dzieci obowiązkowa jest formalna zgoda rodzica na udział dziecka w konkursie, bez tej zgody dziecko nie może przystąpić do konkursu.

Kwestia dotycząca ochrony danych osobowych w konkursach

Jeśli uczestnik chce chronić swoje dane osobowe nie może brać udziału w każdym konkursie, trzeba dokładnie poznać warunki i regulamin. Najlepiej brać udział w tych konkursach, w których organizator jest nam dobrze znany bądź organizują go dobrze znane marki, do których mamy wieloletnie zaufanie. Zdarza się, że po udziale w danym konkursie osoby skarżą się, że są dręczone nachalnymi telefonami, co wynika z niedokładnego przeczytania regulaminu i zaakceptowania różnych kwestii, do końca nie będąc ich świadomym. Bardzo ważna jest akceptacja regulaminu, która przy każdym konkursie jest obowiązkowa oraz wyrażenie zgody na sprawy związane z rzeczami konkursowymi.

Trzeba być czujnym na występowanie różnych dodatkowych okienek takich jak np. zapisanie do newslettera czy zgoda na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty organizatora konkursu i jego partnerów biznesowych.