Co dać na prezent ślubny?
Rozrywka Patrycja Dziwisz - 13-05-2022

Co dać na prezent ślubny?

Wiosna coraz bardziej rozkwita, sezon letni coraz bardziej się zbliża a z nim sezon ślubny. Po dwóch latach pandemii, kiedy wiele par zrezygnowało z organizacji tego wyjątkowego dnia, wszystkie terminy sal weselnych mniejszych i większych są już zarezerwowane. Zastanówmy się zatem jaki prezent dać młodej parze w tym wyjątkowym dniu.

Tradycyjnie

Często zaproszone na ślub osoby w podeszłym wieku, zazwyczaj babcie, bliższe ciocie chcą podarować coś niezwykłego, a zarazem tradycyjnego. Coś, co zostanie pamiątką z okazji zmiany stanu cywilnego i będzie z sentymentem przypominało młodej parze ten wyjątkowy dzień. Często takim prezentem jest na przykład Pismo Święte ze specjalną dedykacją od osoby obdarowującej. Osoby wierzące i praktykujące w prezencie dają również książki o tematyce religijnej, pamiętajmy jednak aby taka książka była dostosowana do pary młodej.
Co dać na prezent ślubny?

Nowocześnie

Aby nie zdarzył się problem powtarzania się prezentów, para młoda często robi listę rzeczy, jakie chciałaby dostać z okazji ślubu. Najczęściej jednak najmilej widziane są po prostu koperty zawierające pieniądze. Jest to również wygodne dla młodej pary, która będzie mogła spożytkować te pieniądze na swój wymarzony cel jak wkład własny w nowe mieszkanie bądź wymarzona podróż, gdzieś daleko.

Charytatywnie

Jednak aktualnie coraz częściej spotykamy się pomysłem pary młodej na akcje charytatywne. Najczęściej jest to połączenie prezentów w formie gotówki, które są przeznaczone dla młodej pary oraz puszek różnych organizacji charytatywnych. Czasem pary młode mają pomysły na zbieranie karm dla zwierząt, aby później przekazać je do wybranego schroniska lub organizacji charytatywnej dla bezdomnych zwierząt. Zazwyczaj jednak praktykuje się puszki, do których goście, którzy mają ochotę, mogą dorzucić swoją cegiełkę. Nie tylko zwierzętom można w ten sposób pomagać. Często też nowożeńcy pomagają w ten sposób domom dziecka lub fundacjom zajmującym się pomocą najmłodszym i porzuconym dzieciom. Ile głów tyle pomysłów, ale można przy okazji swojego wielkiego dnia wspomóc potrzebujących.