Piknik Krakowski
Rozrywka Agata Kuchta - 19-08-2020

Piknik Krakowski

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Pikniku Krakowskiego – 22.08 odbędzie się w Parku Krakowskim, a 23.08, czyli w niedzielę w Parku Dębnickim. To doskonałe wydarzenie w przepięknych zielonych okolicznościach łączące w sobie leniuchowanie na trawie, pyszne jedzenie, grupowe ćwiczenia oraz muzykę na żywo. Któż z nas nie lubi spędzać wolnych chwil na zielonej trawce na kocu na świeżym powietrzu w towarzystwie znajomych i przepysznych smakołyków?

Odbyte wydarzenia

Wydarzenia te odbyły się już w Parku Bednarskiego, na Plantach Mistrzejowickich, w Parku Lotników Polskich, w Parku Maćka i Doroty na Osiedlu Kliny, w Parku w Czyżynach i Parku T. Kościuszki. Zostały one przeprowadzone zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i dopuszczalnego dystansu.

Piknik Krakowski

Planowane wydarzenia

Najbliższe wydarzenie planowane są w nadchodzący weekend w Parku Krakowskim, a w niedzielę w Parku Dębnickim. W następny weekend czyli 29-30.08 edycja ta odbędzie się w Parku Decjusza oraz Parku Bednarskiego. Wstęp jest całkowicie wolny. Start pikniku o 12:00.

Jakie atrakcje gwarantuje Piknik Krakowski?

Uczestnicy Pikniku Krakowskiego będą mieli okazję wziąć udział w tańcach żydowskich, licznych prelekcjach dotyczących ekologii, spacerach przyrodniczych przygotowywanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, warsztatach familijnych oraz wielu koncertach na żywo. Każdy chętny będzie miał okazję nieco poćwiczyć, grając w piłkę nożną, badmintona, uprawiając jogę czy gimnastykę dla ciężarnych. Osoby lubiące bardziej statyczne formy spędzania wolnego czasu mogą spróbować swych sił w grach planszowych oraz zręcznościowych. Najmłodsi uczestnicy również zostaną zauważeni, gdyż przygotowano dla nich liczne atrakcje, które pozwolą spożytkować ich niespożytą energię. Sobotnie pikniki będą wydłużone do godzin wieczornych, kończąc wydarzenie projekcją filmu w kinie plenerowym. Co weekend na kilkunastu stoiskach zostaną przedstawione lokalne wyroby od pobliskich producentów i restauratorów. Miłośnicy kulinariów będą mieli okazję poszerzyć swą wiedzę poprzez udział w warsztatach i pokazach gotowania.