Auto na minuty dla firm
Biznes Patrycja Dziwisz - 22-03-2021

Auto na minuty dla firm

Coraz częściej, zwłaszcza w większych miastach słyszy się o możliwości wypożyczenia samochodu „na minuty”. Pandemia spowodowała, że usługą tą zaczęło się interesować wiele przedsiębiorstw, którzy dla obniżenia kosztów zrezygnowały z posiadania samochodów służbowych dla pracowników. Wynajem aut dla firm bardzo się przyjął i stał się zupełnie nową alternatywą, wcześniej zupełnie nie braną pod uwagę.

Nowa rzeczywistość wielu przedsiębiorców – wynajem aut dla firm

Jeszcze kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że może istnieć i prężnie funkcjonować wynajem aut dla firm. Obecnie idea carsharingu bardzo dobrze odnalazła się w pandemicznej rzeczywistości wielu przedsiębiorstw. Przedsiębiorcom nie opłaca się wykupywać samochodów osobowych bądź brać ich w leasing, zwłaszcza jeśli przez większość czasu samochody te stoją pod miejscem zatrudnienia. Znacznie tańszą i wygodniejszą opcją jest carsharing dla firm. Ich właściciele nie muszą martwić się o kwestie paliwowe, serwisowe. Wszystko to stoi po stronie floty, wynajmującej samochody. Jednym z przykładów jest firma Traficar, świadcząca tego typu usługi.

Auto na minuty dla firm

Kwestie finansowe

Realnie patrząc jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm pod kątem finansów. Firmy nie muszą martwić się kosztami utrzymania samochodu, przeglądami, ubezpieczeniem czy naprawami. Wypożyczając samochód koszty naliczane są wyłącznie za przejechany dystans, nic więcej firm nie interesuje. W porównaniu do taksówek jest to bardzo opłacalne.

Zalety carsharingu

Warto wspomnieć, że użytkownicy samochodów na wynajem mają przywilej korzystania z buspasów, co jest szczególnie korzystne i doceniane w godzinach szczytu. Samochody służbowe nie mają takiej możliwości, więc jest to duże ułatwienie dla pracowników, przemieszczających się po zatłoczonych miastach z spotkania na spotkanie. Samochody wynajmowane mają przypisane konkretne miejsca parkingowe w przestrzeni miejskiej, więc nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie wolnej przestrzeni do zaparkowania. Jest to spora oszczędność czasu. To, co również warto dodać, iż samochody na wynajem są ekologicznym rozwiązaniem. Wpływa to na poprawę jakości powietrza i zmniejszenie ilości samochodów, a co za tym idzie korków ulicznych. Decydując się na wypożyczenie samochodów każda firma dokładnie określa, jakich samochodów potrzebuje, jakiej klasy oraz o jakich parametrach. Jedynym wymogiem jest posiadanie aplikacji mobilnej, co w dzisiejszych czasach jest już pewnym standardem, a nie utrudnieniem.

Konsumencki Lider Jakości dla Traficara

Traficar został uhonorowany Złotym Laurem w kategorii „samochód na minuty”. Wedle ankietowanych, biorących udział w ogólnopolskim badaniu konsumenckim firma ta gwarantuje ogromny komfort poruszania się po mieście, szybkie i tanie usługi na wysokim poziomie. Traficar wyróżnia się na rynku łatwą dostępnością, dobrymi cenami oraz łatwą i przyjazną obsługą za pośrednictwem aplikacji. Nic więc dziwnego, że tak wiele przedsiębiorstw w dobie kryzysu wywołanego pandemią tak chętnie korzysta z ich usług.